بررسی چگونگی افزایش ظرفیت بالادستی تامین برق استان البرز

جلسه چگونگی افزایش ظرفیت‌های بالادستی تامین برق استان البرز با حضور «آرش کردی» مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران و هیات همراه با مدیرعامل برق استان البرز در محل ستاد توزیع برق البرز برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : «بهنام بیات» مدیرعامل در حاشیه این جسله با اشاره به رشد ۱۱ درصدی مصارف صنعتی افزود: درخصوص میزان افزایش ظرفیت زیرساختهای فوق توزیع طی ۵ سال گذشته ۱۵ درصد به ظرفیت استان اضافه شده و میزان فروش انرژی شرکت از سال ۹۳ تا ۹۷ به میزان ۳۳ درصد رشد داشته، این مقایسه نشان دهنده عدم هماهنگی رشد مصرف انرژی استان با رشد ظرفیت فوق توزیع استان است.

وی در ادامه افزود: با در نظر گرفتن نیاز مصرف بار در سال ۹۷، رشد بار نسبت به سال ۹۲ رشد ۳۸ درصدی داشته است، در صورتیکه طی سالهای فوق رشد ظرفیت منصوبه در استان فقط ۱۷% است. در سال ۱۳۹۸ در مجموع ۲۶۰ مگاولت آمپر به ظرفیت استان اضافه شد و تا حدودی ظرفیت منصوبه استان را متعادل نمود. با تلاش بسیار و مساعدت همکاران، شاخص ظرفیت منصوبه فوق توزیع به مشترک استان، طی سال ۹۸ رشد مناسبی داشته و به میانگین شاخص برق منطقه‌ای تهران رسیده است.

 وی افزود: به جهت حفظ این روند با عنایت به پیش‌بینی افزایش تعداد مشترکین به میزان حداقل ۴۰ هزار مشترک در سال ۹۹ می‌بایست حداقل ۹۰ مگاولت آمپر به میزان ظرفیت فوق توزیع استان اضافه شود.

وی جبران میزان رشد فروش، ایجاد قدرت مانور، رفع ضعف ولتاژ را از جمله مولفه‌هایی دانست که با ایجاد زیر ساخت فوق توزیع و انتقال بهبود می‌یابند و اعلام کرد :مشکلات محدوده شهرک صنعتی اشتهارد شامل تجمیع ظرفیت ۱۶۰ مگاولت آمپر در یک گوشه از شهرک که موجب عدم امکان بارگیری مناسب به دلیل عدم وجود مسیر احداث خروجی، قطع مکرر پست اشتهارد صنعتی به ویژه در مواقع رعد و برق، عدم باردهی مناسب پست ۲۳۰ بویین زهرا به محدوده اشتهارد که نیاز به احداث پست ۲۳۰ در محدوده یاد شده را به شکل اضطرار درآورده است.

بهنام بیات مدیرعامل برق استان پیگیری زمین پست ۴۰۰ کیلوولت زکی آباد، احداث پست شهرک یاس، زمین پست سیار گلشهر، احداث پست مجتمع صنفی و صنعتی کرج، احداث پست ۴۰۰ کیلوولت باغستان، احداث پست دائم معراج، تملک زمین و احداث پست چهارباغ برنامه های آتی جهت ایجاد زیر ساختهای فوق توزیع و انتقال استان از جمله برنامه‌های آتی جهت ایجاد زیر ساختهای فوق توزیع و انتقال استان مطرح کرد.

در ادامه «آرش کردی» مدیرعامل برق منطقه ای تهران از تلاش و کوشش دکتر بیات و همکاران شرکت توزیع برق البرز در خصوص خدمات ارائه شده در تابستان امسال و سرپا نگه داشتن صنعت برق در شرایط جنگ اقتصادی تقدیر کرد و گفت: با توجه به اینکه این استان ارتباط قوی ومستقیم با مرکز پایش داشته و در بحث فوق توزیع نوع ارایه‌ای که انجام شده به نسبت کل کشور خاص و ویژه بود، این ویژه بودن باعث الگو شدن استان البرز برای گزارش سازی کل کشور نیز شناخته شد.

48

کد خبر 1438251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =