مدرسه رکن اصلی تعلیم و تربیت است

مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین گفت: مدرسه رکن اصلی تعلیم و تربیت است و اساس برنامه‌ها مدرسه محوری، تفویض اختیار و ارتقای شایستگی‌های مدیران مدارس است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش در جلسه مدیران متوسطه ناحیه یک قزوین با تاکید بر موضوع دانش و مهارت به عنوان مولفه های لازم در ارتقا توانمندی های دانش آموزان، گفت: برای ارتقای سطح دانش و مهارت دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور آنچه بیش از همه حائز اهمیت است، نحوه آموزش مهارت ها، شناسایی استعدادها و نیازمندی های لازم در مدارس تاثیرگذار است.
اصغری اظهار کرد: سازمان یادگیرنده سازمانی است که می آموزد تغییر کند و متحول شود و باید یادگیری در مدارس شکل گیرد که منجر به تغییر رفتارها و نگرش های افراد گردد و افراد آن مجموعه شکل جدید اندیشیدن، مشارکت جویی و مسئولیت پذیری را درآن می آموزند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش قزوین بیان کرد: مدیران مدارس باید تلاش کنند تا افزایش زمینه مشارکت و همکاری در مدارس برای ایجاد شرایط مناسب در تقویت فرهنگ مشارکت جویی در جهت بهبود کیفیت آموزش‌ صورت گیرد.
او مستندسازی تجارب ارزشمند معلمان را امری ضروری عنوان کرد و گفت: مستندکردن فعالیت ها و رویدادهای اثربخش مدارس و آموزش‌های مجازی این روزها بسیار مهم است تا از این تجارب بتوانیم درآینده بهره لازم را ببریم.
اصغری مدرسه را رکن اصلی تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: اساس برنامه ها مدرسه محوری، تفویض اختیار و ارتقای شایستگی‌های مدیران مدارس است.
مدیرکل آموزش پرورش قزوین در پایان مدرسه ای را موفق عنوان کرد که هماهنگی و همکاری لازم بین ارکان آن وجود داشته باشد و افزود: مدیر مدرسه که اصلی ترین رکن است باید با رهبری و هدایت ارکان مدرسه، آنان را در جهت رشد همه جانبه دانش آموزان هدایت کند.

48

کد خبر 1438256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =