پاسخ سردار نقدی به ادعای لندکروز سوار شدن برخی فرماندهان سپاه و مستند کودتای خزنده بی بی سی

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با تاکید بر اینکه سپاه همیشه حامی مبارزه با فساد است، گفت: پیگیری ۹۰ درصد پرونده دانه درشت‌ها توسط سپاه انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سردار محمدرضا نقدی در برنامه «بدون توقف» که نهم مهرماه از شبکه سه سیما پخش شد در پاسخ به این سؤال که «در بخش‌هایی از سپاه و بسیج استان‌ها با مطالبه‌گران و مبارزان با فساد اقتصادی همراهی و برخورد درستی نمی‌شود» گفت: من خودم برای مبارزه با فساد دادگاه رفتم شما اگر بخواهید با فساد مبارزه کنید باید آماده دادگاه رفتن هم باشید، از هزار جا به پای‌تان می‌پیچیند، مثل مبارزه با اژدهای چند سر است، اصلا ممکن است واقعیتی را جلوی مسؤلی غلط جلوه دهند و آن مسؤل هم یک موضع بدی نسبت به شما بگیرد، شما وقتی وارد مبارزه می‌شوی باید پوستت کلفت باشد، نمی‌شود بگوئیم طرفداری از حقوق کارگران می‌کنیم کسی هم به ما کاری نداشته باشد، اما شما اگر به کارت ایمان داری باید ادامه بدهی، اگر اعتقاد به برحق بودن داری ادامه بده. 

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*{در خصوص اینکه «آیا این خطا رویکردی نیست»}: نه، بسیج آزادی عمل دارد و تشکیلات نظامی به این شکل که همه چیز از بالا دستور داده شود نیست، سپاه همیشه حامی مبارزه با فساد بوده و پیگیری ۹۰ درصد این پرونده‌های درشتی که به دادگاه رفته و محکوم شده دست سپاه است، حالا برخی می‌گویند چرا از روز اول سراغ اینها نرفتید؟ گاهی خود ما را هم متهم می‌کنند و می‌گویند همین حزب‌اللهی‌ها و طرفداران انقلاب ریخت‌وپاش می‌کنند، فساد اقتصادی مال این‌هاست، اگر فساد اقتصادی مال نیروهای انقلابی است، طبیعتا وقتی تحت تعقیب قرار می‌گیرند می‌روند به حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی پناهنده می‌شوند، پس چرا اینها می‌روند کانادا و آمریکا و با رئیس‌جمهور آمریکا عکس می‌گیرند.  

*{ در پاسخ به این مطلب که «ضابطین مفاسد اینجا پرونده فساد را تشکیل می‌دهند همان پرونده را در استان بچه‌ها پیگری می‌کنند سپاه جلوی‌شان را می‌گیرد»}: سپاه استان که از درون خودش این کار را نمی‌کند، جلسه شورای تأمین برگزار می‌شود و مسؤلان اداری و سیاسی استان هستند که فشار  می‌آورند اینجا امنیت منطقه را به خطر انداختید. اینطور نیست که رویه سپاه این باشد که هر جایی که عده‌ای جوان خواستند مطاله حق کنند جلوی‌شان را بگیرد، اصلا چنین رویه‌ای وجود ندارد، شما یک جایی مسؤل بسیج دانشجویی بودید مسؤل سپاه گفته چرا این مصاحبه را کردید؟ این مبدأش شورای تأمین استان است، از نظر آنها که باید امنیت استان را برقرار کنند این حادثه ممکن است تبدیل به یک ناهنجاری اجتماعی شده و آشوب شود، برای همین به مسؤل محلی سپاه فشار می‌آورند او هم برای اینکه اجابت خواسته‌های استان را بکند ممکن است دو تا حرف هم به شما بزند این حرف‌ها رویه سپاه نیست. 

*{ در خصوص نقش سپاه در حوزه قاچاق کالا}: ورود قاچاق به کشور بیشتر از مبادی رسمی بوده و اینطور نیست که از راه بیابان باشد که نیروهای نظامی جلوی آنها را بگیرند، قسمت کمی از آن اینجاست، قاچاق کالا به اشکال مختلفی صورت می‌گیرد که ‌نمی‌توان با برخورد نظامی جلوی آن را گرفت، برای مبارزه با آن باید برخورد اداری از درون سیستم اقتصادی کشور با آن  صورت بگیرد، سامانه شبنمی که منحل شد در راستای همین کنترل بود، لذا جمع کردن بساط قاچاق به رفتارهای دولت برمی‌گردد و اصلا کار سپاه نیست.  

*{در پاسخ به این سؤال که «شائبه‌ای وجود دارد که در بعضی مقاطع خود سپاه در بحث قاچاق کالا نقش داشته»}: دشمن به دلیل سیلی‌هایی که از سپاه خورده هر مورد زشت و سوئی را به سپاه نسبت می‌دهد، زلزله آمده می‌گویند سپاه موشک زده، پنج‌هزار موشک هم همزمان به یک نقطه بخورد زلزله نمی‌آید، سیل می‌شود می‌گویند کار سپاه است، برای تنفر همه چیز را به سپاه نسبت می‌دهند، در این خصوص دادسرای نظامی وجود دارد اگر کسی سندی دارد شکایت کند. 

*{ در خصوص نقش زنان در سپاه }: هر جنسیتی یک شأن و خصوصیتی دارد و باید با هر جنسیتی بنابر خصوصیت خودش رفتار کنیم، اینکه یک کار مردانه را به زنان یا برعکس بسپاریم که افتخار نیست، زن برای یک سری نقش‌آفرینی‌های خاص اجتماعی تعریف شده و تربیت نوع بشر به زن محول شده، خدای متعال تکلیف نظامی‌گری و جنگیدن را به جز در موارد خاص از زنان برداشته، اگر دشمن به سرزمین ما حمله کرد حتی پیران هم باید دفاع کنند اما در شرایط دیگر اولویت با مردان است، البته زنان نقش دارند و ما بسیج جامعه زنان داریم و فکر می‌کنم تعداد آنها الان ۱۲ میلیون نفر است، همچنین به تعداد حوزه‌ها و پایگاه‌ها فرمانده دارند، ده‌ها هزار پایگاه و کانون دارند و فرماندهان آنها همه زن هستند. 

*زنان مسؤلیت‌های بالایی در بسیج زنان دارند و عضو شورای عالی بسیج هستند، میلیون‌ها خواهر بسیجی داریم که آموزش رزمی دیدند، کار را اسلحه بلدند، فرماندهی بلدند گردان‌های رزمی بسیج داریم، روزهای اول اشغال خرمشهر زنان نیز بنا به اقتضای آن روز جنگیدند، اما تا زمانی‌که ما هستیم وظیفه دفاع برعهده مردان است، این فضیلتی نیست که زنان در جهاد از آن محروم باشند، آنها هم جهاد خودشان را می‌کنند، زن و مرد برای خودشان عرصه فداکاری دارند امروز ما صدها گردان کوثر داریم که همه رزم‌دیده هستند. 

*{ در پاسخ به این سؤال که «صحبت‌هایی در خصوص برخی از فرماندهان جنگ نقل شده که فقط به اسم، فرمانده بودند»}: در دوره اول سپاه یک سری افراد ترسو فکر کردند در سپاه حلوا پخش می‌کنند آمدند که شهرت کسب کنند، نفوذ پیدا کنند و تا جنگ آغاز شد شروع کردند به مخالفت و الان هم رفتند خارج از کشور برای خودشان دار و دسته راه انداختند، اینها آدم‌های بزدلی بودند که حتی در یک صحنه عملیات حاضر نشدند، نقل قول‌های این افراد که قابل استناد نیست، هیچ‌کدام در دل جنگ نبودند و حتی پای‌شان به جبهه نرسید و از همان اول شروع کردن به انتقاد.

*{ در پاسخ به این مطلب که «نقل قولی هم از آقای منتظری مبنی بر وجود کودتای خزنده در سپاه وجود دارد که یک سری از افراد لندکروز سوار بودند و یک سری از افراد رفتند در دل جنگ، همچنین استناد می‌کنم به فایل صوتی که از جلسه پائیز سال ۶۳ منتشر شده»}: کدام فرماندهان لندکروز سوار بودند؟ این‌ها حرف‌های یک سری آدم نق‌زن است، سپاه از روز اول یک مدیریت مردمی داشته و روابط باز بین فرماندهان و بدنه برقرار بوده، همیشه بچه‌ها انتقادات‌شان را می‌کردند، الان هم می‌کنند و بحث‌ها اقناعی پیش می‌رود. وقتی می‌خواستند در جنگ عملیات کنند مثل سایر نیروهای مسلح دنیا نبود که فرمانده به جمع‌بندی برسد و اعلام کند، در تمام این جلسات فرماندهان رده‌های پائین‌تر شرکت و با هم بحث می‌کردند، همین‌طور نمی‌پذیرفتند حتی قهر و آشتی می‌شد.

*{ در خصوص اینکه ظاهرا برخی معترض به فرماندهی آقای رضایی بودند}: انتقاد به فرمانده همیشه وارد است، شما نگاه کنید در کدام ارتش دنیا اصلا انتقاد می‌شود، وقتی فرمانده با نیروهایش جلسه گذاشته و اجازه می‌دهد تا انتقاد کنند و ایراد بگیرند این نشان می‌دهد چقدر فضا باز است، در کدام ارتش دنیا اجازه می‌دهند کسی جلوی فرمانده‌اش بایستد و انتقاد کند، بحث و جدل کند، بعد هم سرجای خودش باشد و حتی به برخی سِمت هم بدهند.

*{ در پاسخ به این سؤال که «چه تدابیر و برنامه‌هایی برای رفع خطاها در سپاه انجام دادید»}: در سپاه بازرسی و نظارت ستادی داریم و مرتبا از بالاترین سطح از ستاد کل از رده‌های بالاتر مسائل ارزیابی می‌شود، محاسن، معایب و نواقص مرتبا ارزیابی ‌شده و پیشنهادات ارائه می‌شود و ما باید بر اساس این پیشنهادات خودمان را دائما اصلاح کنیم. روش ما این است که مرتبا نظارت و بازرسی می‌کنیم این عیوب و ایرادات را درمی‌آوریم و ابلاغ می‌کنیم و طی زمان‌بندی باید این عیب و نقص را برطرف کنیم، این طور نیست که رها باشد و هر کس هر کاری دلش می‌خواهد بکند، مسائل سنجیده و شاخص‌گذاری شده و بر اساس این شاخص‌ها حرکت صورت می‌گیرد. این تصادفی نیست که یک نهادی می‌تواند در مقابل قدرت‌های شیطانی بایستد و موفق بیرون بیاید و کمک کند بزرگترین فتوحات جنگی به وجود آید.

*در همین عملیاتی که در جبهه‌های مقاومت انجام شد اگر نقشه عملیات شمال عراق را جلوی‌تان بگذارید می‌بینید چه اتفاقات بزرگی افتاده است، ما این اتفاقات را دست کم می‌گیریم، این حماسه‌های بزرگ اتفاقی پیش نیامده، برای شما گام دوم هفت بند است، برای ما ۲۸۶ بند، تمام اینها از بیانات حضرت آقا احصا می‌شود، ۱۰ مهر پارسال که به دیدار ایشان رفتیم چند توصیه کردند که اسم آن را فرمان گذاشتیم، هشت فرمان رهبری به سپاه، این برای ما ۲۳۰ اقدام است، جلسات فشرده و مفصل انجام شده که برای اجرای این هشت فرمان چه اقداماتی را چه بخشی باید انجام دهد، ۲۳۰ اقدامی که بخش‌ها و زمان‌بندی اجرای آن مشخص است.

*{ در پاسخ به این سؤال که «ریشه مشکلات اقتصادی کشور به چه چیز برمی‌گردد»}: اصلی‌ترین ریشه آن به عدم بهره‌گیری از ظرفیت و تجربه‌های انقلابی برمی‌گردد. ما همیشه گفتیم تحریم‌ها موجب قوی شدن ما می‌شود و این اتفاق می‌افتاد. از چه زمان این وضعیت اقتصادی پیچیده شد؟ از همان موقعی که مسائل را به رسمیت شناختیم و به جای اینکه روی پای خودمان بایستیم، خودمان را باور کنیم گفتیم که در شعب ابیطالب هستیم، در همان دولت قبل هم این اتفاق افتاد، در همان زمان در سپاه و بسیج تمام کارشناسان زبده را جمع کردیم و طی بحث‌های مفصل راهکاری پیدا کردیم که اثر تمام این تحریم‌ها در اقتصاد صفر شود تا دشمن بگوید من غلط کردم تحریم کردم بیائید گشایشی باز کنم تا شما مسیرتان را عوض کنید، راهکارهای خیلی ساده و شدنی برای اینکه از وابستگی ارزی درآئیم و به سرعت در مواد غذایی خودکفا شویم، وابستگی به فروش نفت به سرعت کاهش پیدا کند و امکاناتی که در داخل کشور لازم داریم تأمین کنیم.

* آن زمان از آقای احمدی‌نژاد وقت گرفتیم و بنده و آقای سرلشگر جعفری به اتفاق چند نفر دیگر رفتیم و ایشان هم از چند نفر از عناصر کابینه در جلسه دعوت کردند، در سه جلسه طرح‌ها و برنامه‌های‌مان را توضیح دادیم و قرار بود که وزرا نظر دهند، وزرای اقتصادی تأیید کردند که شدنی است، منتهی رئیس دولت تصمیم نگرفت که این راه را برود، ما به عنوان نهادی که فعالیت اقتصادی هم دارد این راه و برنامه‌ها را جلوی‌شان گذاشتیم و گفتیم می‌توانیم اقتصاد را مستقل کنیم. دولت بعد هم که سر کار آمد حضرت آقا دو بار در بیانات‌شان اشاره کردند که بسیج طرح‌های خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی دارد آنها را ببینید. بعد از تذکر حضرت آقا رفتیم اما همه را ارائه ندادیم آقای وزیر مربوطه در آن زمان تأیید کردند اما دولت تصمیم نگرفت آنها را اجرا کند، ما که نمی‌توانیم به زور و اجبار دولت را وادار به اجرا کنیم، همین الان هم این طرح‌ها که راهگشای اقتصاد است در دست داریم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1438579

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =