اون در نامه‌ای به رئیس‌جمهور چین تعهد داد

ایسنا نوشت: خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (پنج‌شنبه) گزارش داد، رهبر کره شمالی در پیامی به رئیس جمهوری چین بار دیگر بر حمایت ثابت و تغییر ناپذیر کشورش از پکن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA در گزارشی اعلام کرد:‌ کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در این پیام به شی‌ جینپینگ، رئیس جمهوری چین همچنین تاکید کرد که او و جمهوری دموکراتیک خلق کره شمالی به طور ثابت و تغییر ناپذیری در کنار رئیس جمهوری، حزب کمونیست و مردم چین در مبارزه برای تحقق بخشیدن به هدف مشترک دفاع و تجلیل سوسیالیسم بدست آمده به قیمت خون خواهند ایستاد.

در ادامه این گزارش آمده است:‌ این پیام مورخ اول اکتبر سال ۲۰۲۰ به منظور تبریک به رهبر چین به مناسبت هفتاد و یکمین سالروز تاسیس چین و حزب کمونیستش ارسال شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی افزود: در این پیام آمده است که مردم چین طی ۷۱ سال گذشته پس از تولد چین نوین، موفقیت‌های چشم‌نوازی را در این بازسازی سوسیالیستی تحت هدایت سرسختانه حزب کمونیست چین به ثبت رسانده‌اند.

این پیام کیم در بحبوحه افزایش تنش‌ها میان آمریکا و چین ارسال شد.  

خبرگزاری رسمی کره شمالی در ادامه این گزارش گفت: در این پیام آمده است که فشارها و کمپین‌های بدنام سازی نیروهای متخاصم نمی‌تواند اعتماد مردم چین به رئیس جمهوری و حزب کمونیست چین را از بین ببرد، موفقیت‌های چین سوسیالیست را انکار کند و پیشرفت مردم چین در راهی که خود انتخاب کرده‌اند را مسدود کند.

در ادامه این گزارش آمده است: رهبر کره شمالی در این پیام تمایل خود برای همکاری با رئیس جمهوری چین در راستای تحکیم و توسعه روابط شکست ناپذیر چین-کره شمالی که وارد یک دوره تاریخی جدید شده را ابراز کرد.

311311

کد خبر 1438668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =