مدیرعامل پرسپولیس جواب استقلالی‌ها را داد؛ مدرک دارید؟ رو کنید!

سرپرست باشگاه پرسپولیس مدعی شد که وزارت ورزش هیچ کمکی به این باشگاه نکرده است و گفت: در تمام مسائل اعضای هیئت مدیره تصمیم‌گیرنده هستند و وزارت ورزش دخالتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی رسول‌پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس با حضور در برنامه تلویزیونی «ورزش و مردم» درباره موفقیت پرسپولیس در لیگ قهرمانان گفت: ابتدا یک تشکر ویژه از یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم می‌کنم. بازیکنان پرسپولیس با غیرت و تعصب و جانفشانی حماسه آفریدند و توانستند دل این همه ایرانی‌ها را شاد کنند. بازیکنان و مربیان پرسپولیس در این اوضاع اقتصادی و کرونا توانستند یک موج خوب شادی در جامعه ایجاد کنند و من از همه آنها تشکر می‌کنم و این پیروزی‌ها را به همه هواداران و مردم ایران تبریک می‌گویم.

وی درباره موفقیت بازیکنان جدید و عملکرد خوبی که در لیگ قهرمانان داشته‌اند، تصریح کرد: وقتی بحث رفتن برخی بازیکنان پیش آمد، یحیی گل‌محمدی از ما خواست که هفت بازیکن را جذب کنیم و هیئت مدیره و مدیریت باشگاه سریعاً جهت جذب بازیکن اقدام کرد و توانستیم ظرف سه چهار روز این بازیکنان را جذب کنیم. باید بگویم که یحیی گل‌محمدی کاری کرد کارستان و توانست پنج بازیکن از بازیکنان جدید را فیکس بازی بدهد و نتیجه‌اش را هم بگیرد. یکی از ویژگی‌های بازیکنان جدید این بود که عشق و علاقه زیادی به پرسپولیس داشتند. آنها از باشگاه‌های صنعتی پیشنهادهای بالاتری داشتند، ولی این بازیکنان به خاطر عشق‌شان پیشنهاد پرسپولیس را پذیرفتند و من دیدم که چه شرایطی را تحمل کردند. خدا را شکر که توانستیم روسفید شویم و سرمربی تیم هم به بازیکنان جدید اعتماد کرد و مزد اعتمادش را هم گرفت.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه در زمان جذب بازیکنان جدید گفته بود خیلی ولخرجی نکرده است، خاطرنشان کرد: همه قراردادهای ما زیر سه میلیارد است و فقط یک بازیکن ما سه میلیارد و هفتصد میلیون است و تمام قراردادهای‌مان را به نهادهای نظارتی هم ارسال کردیم. وقتی ما حامد لک و عیسی آل کثیر را جذب کردیم خیلی انتقاد شنیدیم و حرف حدیث زیادی برای جذب دروازه‌بان جدیدمان شنیدیم، خدا را شکر الان شاهد هستیم که لک جزو بهترین دروازه‌بانان لیگ قهرمانان است و آل کثیر هم حماسه آفریده. یک تشکر هم از علیرضا بیرانوند، علی علیپور و مهدی ترابی دارم و برای آنها آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم نماینده خوبی برای پرسپولیس باشند. سایر بازیکنان جدید هم مثل پهلوان، سرلک، آقایی و رمضانی خوب بازی کردند. گل‌محمدی در کلاس مربیگری‌اش صاحب سبک است و ثابت کرد که از خانواده پرسپولیس است و باعث افتخار پرسپولیس است همه این مسائل ان‌شاءالله دست به دست هم بدهد تا به قهرمانی آسیا برسیم.

رسول‌پناه در ادامه افزود: من یک تشکر هم باید از محرم نویدکیا بابت پیام تبریکش داشته باشم. متأسفانه ما از باشگاه‌های دیگر پیامی نگرفتیم، البته شاید این موضوع زود باشد، ولی باید بگویم که این بردهایی که داشتیم هر کدام حکم فینال داشت و پرسپولیس طی 20 سال گذشته چنین شرایطی نداشته است. من پیش از بازی با السد قطر در ورزشگاه بودم و به بازیکنان هم گفتم که با غیرت و تعصب بازی کنید، دعای 80 میلیون ایرانی هم پشت سرتان خواهد بود.

وی درباره مشکلاتی که برای او در سفر به قطر پیش آمد، گفت: در قطر پروتکل‌های جدیدی وضع کردند و گفتند که باید در هتل دیگری هفت روز قرنطینه باشم که این موضوع را نپذیرفتم و برگشتم و با مذاکراتی که داشتیم، مجدداً به قطر رفتم و در آنجا تست کرونا دادم و مدت کوتاهی در قرنطینه بودم و بعد از آن به اردوی تیم اضافه شدم و بعد از بازی با السد هم  سریع به تهران برگشتم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره آخرین وضعیت شجاع خلیل‌زاده توضیح داد: من کلی بگویم، بازیکنان پرسپولیس را همه می‌خواهند. الان پرسپولیس در آسیا آقایی می‌کند و چه گل محمدی و چه بازیکنان دیگر را در آسیا می‌خواهند، ولی این‌ها به عشق پرسپولیس و هواداران ماندند. همه بازیکنان ما ارزشمند هستند. اینکه می‌گویند شجاع احتمال دارد جدا شود، صحت ندارد و ان‌شاءالله بعد از بازی‌های آسیایی محبت این عزیزان را جبران می‌کنیم و قطعاً بازیکنان خواهند ماند و قدر آنها را می‌دانیم.

رسول‌پناه در مورد اینکه آیا از بین اعضای هیئت مدیره قرار نیست کسب به قطر برود،‌ گفت: ما خیلی پیگیر بودیم و راستش را بخواهید مشکلاتی بود و می‌ترسیدیم بروند آنجا قرنطینه شوند.

وی درباره پرداخت مطالبات برانکو نیز عنوان کرد: برانکو گردن پرسپولیس حق دارد و یکی از مربیان موفق ما بود. نظر ما هم این بود که در زمان مدیریت خودم پول او پرداخت شود، وگرنه اگر می‌خواستیم می‌توانستیم پرداخت پول این مربی را عقب بیاندازیم و راهکار قانونی هم برای این کار داشتیم تا پنج یا شش ماه عقب بیاندازیم. از حدود دو میلیون دلار طلبی که برانکو و دستیارانش داشتند، حدود یک میلیون و 100 هزار دلار هم پرداخت کردیم. اکثر پول باقیمانده هم تأمین شده و منتظریم بقیه هم آماده شود و در چند روز آینده هواداران خبرهای خوشی خواهند شنید. الان موضوع مهم طریقه انتقال پول است که به دنبال راه حلی برای آن هستیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه وکیل برانکو با فرصت 20 روزه دوباره به باشگاه مخالفت کرده است، گفت: یکی از مشکلات ما پول بازیکنان قدیم‌مان بود. ما مثلاً می‌خواستیم قرارداد بشار را تمدید کنیم، ولی باید 200 هزار دلار از بدهی‌های فصل‌های پیش او را می‌دادیم. اولویت‌مان تمدید قرارداد و تقویت تیم بود که دیدید کار خوبی هم انجام دادیم. از کارگزار باشگاه هم تشکر می‌کنم که به تعهدات خودش به طور کامل عمل کرده و تا امروز بیش از 60 میلیارد تومان به باشگاه پرداخت شده است.

«پاداش آسیایی چگونه و کجا هزینه خواهد شد؟»، رسول‌پناه در واکنش به این سؤال، بیان کرد: بحث پاداش این است که یک مرحله در یک هشتم نهایی و یکی بعد از فینال پرداخت می‌شود. این پاداش تا الان حدود 760 هزار دلار است، اما این‌طور نیست که صبح بازی این پول به حساب ما ریخته شود! بعضی‌ها فکر می‌کنند صبح این پول به حساب ما می‌آید، اما این‌طور نیست. ما نامه زدیم و باید آنها بررسی کنند. مشکل بزرگ ما تحریم است و نمی‌شود این پول را به طور مستقیم دریافت کردیم. منتظریم سال بعد شاید دوباره این پول به سفارت ما در مالزی پرداخت شود و این زمان‌بر است.

وی در واکنش به این پرسش که آیا امکان ندارد این پول به طور مستقیم به برانکو پرداخت شود، گفت: ما نامه زدیم و منتظر جواب نامه هستیم. AFC می‌گوید ما به پرسپولیس می‌دهیم. فیفاست که می‌گوید می‌توانیم به حساب یک شخص دیگر واریز کنیم، اما AFC می‌گوید ما به باشگاه می‌دهیم. الان دنبال یک فرمول برای این کار هستیم. در مورد بازیکنان هم ما پاداش‌ها را دادیم و قطعاً از این پول به آنها هم پرداخت خواهد شد و یک سهم خوبی به بازیکنان خواهیم داد، چون جانفشانی کردند و حماسه آفریدند.

«باشگاه النصر وعده پرداخت پاداش نجومی به بازیکنانش داده است و آیا باشگاه پرسپولیس نیز چنین کاری انجام خواهد داد»، سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به این سؤال، یادآور شد: عربستان کشور پادشاهی است و  مشکل تأمین پول ندارند. شما الان قیمت دلار را ببینید. شما امکانات پرسپولیس را می‌دانید چطور است.

رسول‌پناه در مورد دیدار پرسپولیس و النصر نیز بیان کرد: النصر خیلی قوی است. مربی و بازیکنان خوبی دارد و برترین پاسور لیگ قهرمانان را دارد. آقای گل لیگ مراکش و بهترین بازیکن آمریکای جنوبی در سال 2018 را دارد. ما با این تیم روبه‌رو هستیم. النصر تیم قدرتمندی است، اما ما با روحیه بالا و مربی خوش‌فکر و بازیکنانی که داریم، امیدوارم قهرمان می‌شویم، نه تنها در غرب آسیا بلکه در کل آسیا به قهرمانی برسیم. ما هم هر کمکی برای تقویت تیم لازم باشد،‌ انجام می‌دهیم.

رسول‌پناه درباره شادی‌اش پس از گل پرسپولیس مقابل السد تصریح کرد: فشار زیادی روی پرسپولیس بود و ما در دقیقه 86 گل زدیم. ما در آخر بازی استرس زیادی داشتیم. از همه اعضای تیم تشکر می‌کنم، چرا که از دیداری سخت سربلند بیرون آمدیم.

وی درباره شرایط محمد نادری و آینده‌اش در پرسپولیس خاطرنشان کرد: من هفته پیش با او تماس گرفتم که در مسافرت بود، اما به ما گفت بعد از بازگشتش به باشگاه می‌آید و در این مورد صحبت خواهیم کرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره بازی‌های خوبی که بازیکنان پرسپولیس در لیگ قهرمانان انجام دادند و اینکه ممکن است آنها با پیشنهاداتی مواجه شوند، گفت: در قرارداد بازیکنان ما بندهایی است که می‌توانند جدا شوند. مهمترین مسئله ما عشق بازیکنان به هواداران و پرسپولیس است. درست است، باشگاه‌های خارجی پول‌های خوبی می‌دهند، ولی ما هم هر کاری که از دست‌مان بر بیاید برای آنها انجام می‌دهیم.

رسول‌پناه راجع به مشکلات مدیریتی که پیش از این در پرسپولیس بود، ولی به نسبت مشکلات استقلال، سرانجام خوبی داشت، اظهار کرد: من نمی‌خواستم در این مورد صحبتی کنم، ولی باید بگویم وزارت ورزش هیچ‌گونه دخالتی ندارد. همه مسائل مربوط به هیئت مدیره است و در تمام مسائل اعضای هیئت مدیره تصمیم‌گیرنده هستند و وزارت ورزش دخالتی ندارد. اگر موفقیتی حاصل شود، اعضای هیئت مدیره باشگاه موفق کار کرده‌اند و این حرف‌ها که می‌گویند ما کمکی گرفتیم دروغ محض است. ما یک ریال هم کمک نگرفتیم. اگر کسی سند دارد رو کند. برای تیم استقلال هم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم از این شرایط خارج شود.

وی درباره شانس صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: من خیلی خوش‌بین هستم. شرایط بازیکنان هم در اردو خوب است. ما ارتباط تنگاتنگی با تیم داریم. بعضی از بازیکنان تمرین کرده‌اند و بعضی‌ها هم ریکاوری کردند. همه تیم مصمم هستند که النصر را ببرند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به شیطنت النصری‌ها در مورد شادی گل آل کثیر گفت: تیم‌های عربی استاد جنگ روانی در داخل و خارج از زمین هستند. خدا را شکر هم گل‌محمدی و هم کادرفنی تیم در این قضیه مسلط هستند و وارد این بازی نمی‌شوند. عربستانی‌ها می‌دانند که با پرسپولیسی بازی خواهند کرد که خیلی روحیه بالایی دارد و یک جنگ روانی راه انداختند که از قدرت تیم ما کم کنند. ما تمام این مسائل را پیگیری می‌کنیم. در بحث محرومیت نعمتی هم سریع وارد شدیم و در تهران هم پیگیر بودیم. از افشین پیروانی هم تشکر می‌کنم که خیلی زحمت کشید تا توانستیم محرومیت نعمتی را رفع کنیم.

رسول‌پناه در پاسخ به این سؤال که گل‌محمدی در پرسپولیس می‌ماند، خاطر نشان کرد: بله، قطعاً او یکی از مربیان باارزش و صاحب سبک فوتبال ایران است. سوءتفاهمی هم که قبلاً پیش آمد بابت فشارهای زیادی بود که روی او وجود داشت. تیم شرایط سختی داشت، چند بازیکن ما جدا شده بودند و ما در دو سه روز بازیکنان جدید را جذب کردیم. ما همیشه پشت سر او هستیم، او بهترین مربی ماست و به او افتخار می‌کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که این تیم مهاجم جدیدی جذب می‌کند، تصریح کرد: ما منتظر تصمیم سرمربی هستیم و تا به الان چنین درخواستی از گل‌محمدی نداشتیم و اگر او بخواهد حتماً اقدام می‌کنیم.

وی در پایان گفت: من به همه هواداران باید بگویم که پرسپولیس شرایط سختی دارد. برای ما در این مدت خیلی حاشیه درست کردند و حتی برای قهرمانی در لیگ به ما اتهام‌های زیادی زدند. در لیگ قهرمانان آسیا هم بازیکنان با مصدومیت و هر سه روز یک بار بازی کردند، در قرنطینه بودند و با غیرت و تعصب بازی می‌کنند و حماسه آفریدند. به نظر من با دعای خیر مردم و لطف خدا قهرمان خواهند شد و پرچم فوتبال ایران را در آسیا بالا نگه خواهند داشت. شاگردان گل‌محمدی به فوتبال ایران در آسیا اعتبار بخشیدند. هواداران پرسپولیس در این چند وقت خیلی اذیت شدند و امیدواریم با قهرمانی پرسپولیس دل همه‌شان شاد شود.

258 41

کد خبر 1438878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رحمانی مهابادی IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
  15 6
  جناب رسول پناه همینکه جناب وزیر بقیه تیم های رقیب به ویژه استقلال را دم به دم دچار بحران وتنش می کند بزرگترین کمک به تیم حکومتیرشماست واحتیاجی هم به سند رو کردن ندارد به قول معروف آنچه که عیان است چه حاجت به بیان وسند است پوپولیستی صحبت نکنید
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
  3 8
  آقای مدیر عامل، جوجه ها را آخر پاییز می شمارند. اینقدر چند برد ساده را بزرگ نکنید. شکست شما برابر انصر و نزول این تیم در مسابقات آینده حتمی است.
  • احمد IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
   6 1
   معلومه تو جزو همونایی بودی که پرچم ژاپن روآوردن تو آزادی ...
 • پرهام IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
  6 3
  همین که تو دندون پزشک وزیر هستی خودش مدرکه
 • بی نام IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  5 3
  مدرگ؟ بدون ویزا رفتن شما به قطر و ویزا گرفتن استقلالی ها و انتظار برای ویزا.