بهانه تازه مکرون برای معرفی یک لایحه ضد اسلامی

فارس نوشت: «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه روز جمعه در توجیه معرفی لایحه‌ای ضد اسلامی، ادعاهایی را مطرح کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، مکرون با رونمایی از این لایحه ادعا کرد که هدف آن مبارزه با افراط‌گرایان اسلامی در فرانسه است.

رئیس جمهور فرانسه مدعی شد:‌ «اسلام دینی است که امروزه در تمام جهان در بحران به سر می‌برد. این مسئله را فقط در کشور خودمان شاهد نیستیم».

او در ادامه ادعاهای خود گفت، هدف از اجرای این لایحه پس از به تصویب رسیدن، مواجه با مشکل افزایش افراط‌گرایی اسلامی در فرانسه و تقویت «توانایی ما در زندگی در کنار یکدیگر» خواهد بود.

مکرون که پیش‌تر نیز بارها چهره اسلام ستیز خود را نشان داده است، افزود: «سکولاریسم پایه و اساس فرانسه‌ای متحد است».

وی همچنین مدعی شد هر کس در فرانسه می‌تواند آزادانه دین خود را انتخاب کند اما به نمایش گذاشتن وابستگی‌های مذهبی تحت هیچ شرایطی در فضای عمومی و مدارس مجاز نخواهد بود.

رئیس‌جمهور فرانسه در ادامه ادعاهایش گفت فرانسه به دنبال «رها کردن» دین اسلام در فرانسه از اثرگذاری‌های خارجی خواهد بود.

این لایحه دولت فرانسه به طور کلی درخصوص تقویت سکولاریسم و جدا کردن نهادهای مذهبی از جمله کلیساها از دولت است اما مقابله با سرمایه‌گذاری خارجی برای ساخت مساجد و مدارس مذهبی خصوصی وتقابل با ائمه جماعت دارای تابعیت خارجی در فرانسه را نیز در بر می‌گیرد.

متولی مسجد «لیون» در پاسخ به این ادعا که هدف این لایحه مقابله با تفرقه‌گرایی در جامعه فرانسه است، گفت: «چه چیزی موجب تفرقه می‌شود؟ عامل آن مسلمانان نیستند، آن‌ها فقط خواستار وحدت هستند».

مکرون در حالی تلاش دارد این لایحه را توجیه کند که در سفر اخیر خود به لبنان نیز در توجیه اقدام موهن نشریه «شارلی ابدو» مدعی شد که فرانسه کشوری با آزادی بیان است و اینکه وی در جایگاهی نیست که بخواهد در خصوص این تصمیم برای بازنشر تصاویر موهن به پیامبر اکرم (ص) در این نشریه قضاوت کند.

311311

کد خبر 1438943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • GB ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
    0 0
    ما که در خارج از کشور زندگی می کنیم و با مسلمانان تماس داریم،شاهد رشد شاخه ای از اسلام ( با حمایت مالی عربستان و گروه های افراطی،مخصوصا افراطیون پاکستانی که بدلیل عقاید تند و تیز خود از پاکستان رانده شده و اجازه ترویج افکار تند خود را در داخل کشور خود ندارند) در اروپا هستیم ،که من شخصا به عنوان یک مسلمان با آموزه های این مسلمانان نه تنها بیگانه هستم ،که این عقاید و باورهای افراطی باعث رعب و وحشت من و امثال من نیز می شود. به همین دلیل است که در اروپا موج سرکوب این عقاید به ظاهر اسلامی ایجاد شده. اگر با این مسلمان هم دم باشید و از عقاید آنها آگاهی یابید،حتما با پیروان آنان در ایران هم مبارزه خواهید کرد. کاش کشورهای اسلامی حامی اسلام ناب راهی برای معرفی باورها و تعالیم زیبای اسلامی و نشان دادن چهره واقعی اسلام ،می اندیشیدند تا شاهد تخریب این دین اسلام بدست این مسلمان نمایان نباشیم.