روایت رییس اتاق ایران و قطر از خط قرمزی که برخی صادرکنندگان روی کیفیت کشیدند/ برند تجاری کشور آسیب می‌بیند

رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر گفت: وقتی انواع و اقسام بخشنامه‌ها می‌آید و صادرکنندگان از بازار خارج می‌شوند، خیلی‌ها روی آیتم کیفیت خط قرمز می‌کشند تا در بازار جهانی فروش داشته باشند.

عدنان موسی پور در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین اظهار داشت:در حال حاضر اخباری به گوش من می‌رسد که کالاهای ما فاقد کیفیت مطلوب در بازارها هستند.

وی افزود: وقتی صادرکننده درگیر مسایل حاشیه ای داخلی در اقتصاد می‌شود، به طور قطع حواس صادرکننده، دیگر به کیفیت نخواهد بود و نمی‌تواند قرارداد بلندمدت ببندد.

رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر در پاسخ به این پرسش که صادرکننده‌ای که می‌داند بازار جهانی به دنبال چیست، عجیب است کیفیت را پایین آورد، تصریح کرد: یک صادرکننده حرفه‌ای، به نام، باسابقه و کسی که بازار جهانی را بشناسد، به طور قطع کالای نامطلوب و فاقد کیفیت لازم را صادر نمی‌کند. صادرکننده حرفه‌ای می‌داند که کالای او مثل پرچم کشورش است و برند تجاری کشور تحت هیچ شرایطی نباید ضربه بخورد.

موسی پور عنوان کرد: صادرکنندگان اصیل این موضوع را رعایت می‌کنند، اما وقتی انواع و اقسام بخشنامه‌ها می‌آید و صادرکنندگان از بازار خارج می‌شوند، خیلی‌ها روی آیتم کیفیت خط قرمز می‌کشند تا در بازار جهانی فروش داشته باشند.

وی متذکر شد: این در شرایطی است که این نکته فراموش شده است که شاید در دفعات اول بتوانند کالای نامطلوب بفروشند، ولی به محض این که کالا توسط کشور مقصد بی‌کیفیت شناخته شود، دیگر آن کالا را نمی‌خرند. متاسفانه نه‌تنها دیگر کالای آن شخص صادرکننده را نمی‌خرند، بلکه دیگر کالای آن کشور را نمی‌خرند. یعنی ضربه را برند تجاری کشور با صادرات محصولات باکیفیت پایین می‌خورد.

مشروح گفت وگو با عدنان موسی پور درباره وضعیت بازار ارز را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1439055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =