جمع آوری یک و نیم تن زباله از سواحل گردشگری قشم

همزمان با ششمین روز از هفته گردگشری برنامه پاک سازی اسکله های تفریحی و اماکن گردشگری قشم با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از نیروهای داوطلب و تحت مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، داوطلبان حاضر در این برنامه، در قالب ۱۲ تیم اجرایی و در راستای عمل به رسالت اجتماعی و حمایت از محیط زیست برای پاکسازی سواحل از آلودگی های فیزیکی روز جمعه (۱۱ مهرماه) اقدام به جمع آوری زباله کردند.
در پایان این برنامه که با همراهی هیات های ورزشی و اعضای ۱۲ تشکل مردم نهاد و گروهی از نیروهای داوطلب برگزار شد، بیش از ۱۵۰۰ کیلوگرم زباله از سطح سواحل و اماکن گردشگری جزیره جمع آوری گردید.
مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم هدایت این تیم ها را در راستای اجرای برنامه های ششمین روز از هفته گردشگری با شعار «گردشگری، طبیعت پاک» برعهده داشت و مدیریت های محیط زیست، امور اجتماعی و سلامت، ورزش و جوانان و هیات های ورزشی این سازمان در این برنامه حضور فعال داشتند.
همچنین در جریان این برنامه با همراهی جمعی از غواصان منطقه آزاد قشم بیش از ۲۰۰ کیلوگرم، تور و زباله های سنگین از کف دریا در اطراف جزیره قشم جمع آوری شد.
زباله های پلاستیکی، بطری های آب معدنی و سایر آلودگی های موجود در خورها و سواحل در صورتی که به موقع جمع آوری نشود در اثر جذر و مد به اعماق آب های خلیج فارس نفوذ کرده و باعث وارد آمدن آسیب های زیستی به اکوسیستم این ناحیه می گردد.
طبیعت و محیط زیست جزیره قشم همواره با کمک جامعه محلی با طراوت و شاداب نگه داشته شده و به ویژه در این روزها با حضور داوطلبان، افراد دغدغه مند و مسوولیت پذیر در قبال محیط زیست، حفاظت از سواحل جزیره به عنوان یک وظیفه اجتماعی اجرایی می گردد.

46

کد خبر 1439199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =