۱ نفر
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
استقبال فرانسه از طرح حزب‌الله

ایسنا نوشت: یک رسانه لبنانی با اشاره به جزئیات نشست سفیر فرانسه در بیروت با مسؤول روابط بین‌الملل حزب‌الله اعلام کرد که فرانسه موضع حزب‌الله را درک کرده و با روند اعلام شده توسط دبیرکل این حزب موافقت کرده است.

 پایگاه خبری العهد اعلام کرد که برونو فوشیه، سفیر فرانسه در لبنان در دیدار اخیرش با عمار الموسوی، مسؤول روابط بین‌الملل حزب‌الله لبنان تأکید کرده است که پاریس متعهد به همکاری و ارتباط با حزب‌الله است و در این مسأله بازنگری نخواهد کرد؛ چراکه فرانسوی‌ها، علی رغم به راه انداختن کمپینی علیه حزب‌الله، کاملاً آگاه هستند که این حزب هرگز بیکار ننشسته است.

طبق اطلاعات العهد، حزب‌الله به سفیر فرانسه اطلاع داد که مشکل در کسانی است که این عملیات را از طرف لبنان و جانشینان آن در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای مدیریت می‌کنند و طرف فرانسوی نیز این موضع را درک می‌کند.

العهد در ادامه گزارش داد، اطلاعات حاکی از آن است که فرانسه به طرح اعلام شده توسط حزب‌الله مبنی بر رد تشکیل دولت بی‌طرف و تأکید بر تکنوسیاسی بودن آن نزدیک شده است.

طبق این گزارش، در دیدار مذکور طرف فرانسوی گفته است که نامه‌هایی در رابطه با تسهیل دستیابی سعد حریری، نخست‌وزیر سابق لبنان به ریاست دولت به عربستان سعودی ارسال شده است.

311311

کد خبر 1439296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =