روایت نماینده عراقی از توطئه جدید آمریکا علیه الحشد الشعبی

فارس نوشت: عضو پارلمان عراق گفت آمریکا با صحنه‌سازی‌های جدید و ایجاد ناامنی در عراق درصدد متهم کردن الحشد الشعبی و تحریک افکار عمومی علیه این نیروی ملی-مردمی است.

«مهدی امرلی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تاکید کرد: تهدیدهای واشنگتن درباره بستن سفارتخانه خود در بغداد برای این است که افکار عمومی را در قضیه به وجود آمدن ناامنی‌های مشکوک در کشور تحریک کند و بدین طریق با صحنه‌سازی در چارچوب سناریوی جدید خود، مقدمات مرحله آتی برای هدف گرفتن الحشد الشعبی را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه کشور در شرایط آشفتگی امنیتی به سر می‌برد، گفت: الحشد الشعبی و گروه‌های مقاومت هر گونه دست داشتن در مسائل مربوط به نقض امنیت نهادهای دیپلماتیک را قاطعانه رد کردند و به واقع اگر آنها به دنبال جنگ بودند که آن را رسما اعلام می‌کردند.

الحشد الشعبی با مشارکت دیگر ارکان نیروهای مسلح عراق طی دو سه سال اخیر با وجود اعلام پایان داعش در این کشور در جنگ با بقایای این گروهک تروریستی در مناطق حساس و راهبردی عراق بسیار موفق عمل کرده است تا جایی که توجیه ائتلاف بین المللی موسوم به مبارزه با داعش برای بقای خود در عراق به بهانه مبارزه با داعش را زیر سوال برده است.

کارشناسان معتقدند، نقش گروه‌های الحشد الشعبی عراق در مبارزه با داعش موجب ناکام ماندن نقشه آمریکا برای ماندن در عراق و تلاش برای تجزیه این کشور شده از همین رو در مقطع اخیر که تقاضای مردمی از دولت عراق برای اخراج نظامیان خارجی افزایش یافته، محور آمریکایی با پشتیبانی رسانه‌های خود درصدد تخریب چهره الحشد و حذف آن از عرصه عراق است.

این در حالی است که مردم عراق حضور نظامیان اشغالگر خارجی را عامل بی ثباتی کشورشان می‌دانند و به دنبال اقدام دی ماه سال ۱۳۹۸ آمریکا در نقض حاکمیت عراق و ترور شهیدان «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی در عراق در حمله پهپادی تروریست‌های آمریکایی، پارلمان عراق طرح خروج نظامیان بیگانه از عراق را تصویب کرده است.

311311

کد خبر 1439413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =