نگاه حقوقی به حکم ناعادلانه AFC در خصوص آل‌کثیر

احمدرضا براتی، حقوقدان ورزشی به بررسی حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا در دیدار شب گذشته پرسپولیس و النصر پرداخت.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین، احمدرضا براتی، حقوقدان ورزشی در خصوص حکم سنگین AFC قبل از دیدار پرسپولیس با النصر گفت: رفتارهای نژادپرستانه از نظر مراجع بین المللی ورزشی همچون IOC ، FIFA و AFC مستلزم سخت‌ترین برخوردها و تنبیهات است و این در مقرراتشان پیش بینی شده که با هرگونه رفتار نژادپرستانه علیه هر قوم، ملیت، نژاد و جنسیت به شدت برخورد شود.

براتی ادامه داد: اینکه این رأی کاملاً ‌منطق با واقعیت بوده یا خیر، ما باید از این جهت نگاه کنیم که احتمالاً داور نسبت به بازیکنان یا ملت شرق آسیا چنین نظری داشته است. اگر آنها به رفتارهای قبلی این بازیکن در داخل کشور اشراف داشتند، ممکن بود با این شدت تصمیم‌گیری نکنند.

وی که با برنامه "صبح و ورزش" رادیو ورزش صحبت می‌کرد، در پاسخ به این سوال که چرا با این سرعت و قبل از مسابقه چنین تصمیمی گرفته شد، بیان کرد: در مسابقاتی که به صورت متمرکز برگزار می شود، اعضای کمیته انضباطی در قالب یک پنل انضباطی در محل برگزاری مسابقات حاضر می‌شوند تا با توجه به لزوم سرعت در تصمیم گیری بلافاصله تصمیم گیری کنند. ممکن است گاهی به ضرر و گاهی هم به نفع ما باشد؛ کما اینکه درمورد بخشودگی سیامک نعمتی همین پنل انضباطی تصمیم گیری کرد و این تصمیم به نفع ما بود. بنابراین چنین اتفاقی خلاف روال نیست.

براتی تصریح کرد: اینکه حکم تا چه اندازه منطق با واقعیت بوده، تصور می‌کنم در صورتیکه این مسئله را برای پنل انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا بهتر تشریح می‌کردیم، می‌شد جلوی حکم را گرفت. هنوز هم دیر نشده و خدارو شکر این بازی را به خیر و خوشی پشت سر گذاشته‌ایم. امیدوارم با اعتراضی که باشگاه پرسپولیس حتماً‌ صورت خواهد داد، این رأی رفع شود.

256 251

کد خبر 1439523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =