اعلام نحوه فعالیت دانشگاه‌ها تا ۱۸ مهر

ایرنا نوشت: تعدادی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نحوه فعالیت‌شان را تا ۱۸ مهرماه اعلام کردند.

بر اساس مصوبه روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالیت دانشگاه ها از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه به علت شیوع بیشتر ویروس کرونا تعطیل شده است.

در این زمینه تعدادی از دانشگاه ها اطلاعیه هایی در مورد نحوه ادامه کارشان در هفته جاری صادر کرده اند که در ادامه به آن اشاره می شود.

دانشگاه الزهرا (س)

در اطلاعیه روز یکشنبه دانشگاه الزهرا (س) آمده است: با توجه به شرایط بیماری کرونا در تهران، همه کلاس های درس شامل دوره های دکتری که قبل از این حضوری برگزار می شد، به صورت مجازی دایر خواهد بود.

فعالیت های پژوهشی و آموزشی بدون وقفه در محیط مجازی ادامه دارد و یک سوم همکاران غیرعلمی نیز می توانند با تایید بالاترین مقام مافوق خود خدمات شان را به صورت مجازی و بدون مراجعه به دانشگاه ارایه دهند. 

همکاران بخش های پشتیبانی، آموزش و فناوری اطلاعات و پشتیبانی آموزش مجازی باید همانند گذشته به گونه ای عمل کنند که اختلال و وقفه ای در فعالیت های آموزشی صورت نگیرد.

همچنین مادران دارای فرزند زیر سه سال، همکاران با بیش از ۶۰ سال و بیماران زمینه ای در اولویت ارایه خدمات مجازی هستند. افرادی که خود، فرزند یا همسرشان مشکوک یا مبتلا به کرونا هستند، باید در قرنطینه بمانند و مراتب را به مقام مافوق و امور اداری اطلاع دهند. هرگونه تغییر در شرایط یا ساعات کاری با اعلام دولت یا ستاد ملی کرونا متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با اعلام مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد تعطیلی دانشگاه ها، در اطلاعیه ای از دایر بودن فعالیت های این دانشگاه خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: فعالیت اداری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی طی هفته جاری برقرار است و تعیین تکلیف تعطیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد علوم و تحقیقات برعهده رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد علوم و تحقیقات است.

رؤسای این واحدها ترتیبی اتخاذ کنند تا خللی در روند امور آموزشی، انتخاب واحد و ثبت نام دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران همچنین واحد علوم و تحقیقات ایجاد نشود.

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس نیز برای اطلاع دانشجویان از نحوه فعالیت خود در هفته جاری اعلام کرد که در اجرای بخشنامه دوازدهم مهرماه استانداری تهران و هماهنگی به عمل آمده با معاونت اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین رایزنی با سایر دانشگاه های تهران، فعالیت کاری دانشگاه تا پایان هفته جاری به صورت حضوری و مجازی دنبال می شود.

در اطلاعیه این دانشگاه آمده است: فعالیت های آموزشی و پژوهشی اعضای هیأت علمی کماکان به صورت مجازی ادامه خواهد داشت. فعالیت دو سوم کارمندان به صورت حضوری و یک سوم دیگر بنا به تشخیص مسوولان واحدها به صورت دورکاری و از منزل صورت می گیرد.

اطلاعیه مدیریت امور اداری، جانبازان با سابقه بیماری تنفسی، کارکنان بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه ای، زنان باردار و بانوان دارای فرزند خردسال را از حضور در محل کار نهی کرده است. همه مراسم، نشست ها و اجتماعات حضوری در طی هفته جاری نیز لغو می‌ شود.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که کلاس‌های حضوری دانشگاه تا ۱۸ مهر ماه تشکیل نخواهد شد اما کلاس‌های غیرحضوری دانشگاه طبق برنامه برقرار هستند.

به گزارش ایرنا، استانداری تهران روز گذشته در ابلاغیه‌ای بخش بزرگی از پایتخت از جمله مدارس و دانشگاه‌ها را حداقل به مدت یک هفته تعطیل اعلام کرد.

در بخشی از این ابلاغیه که معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران اعلام کرد، آمده است: دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه‌روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی در این یک هفته تعطیل خواهند بود.

۴۷۲۳۷
کد خبر 1439546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =