شکایت النصر از پرسپولیس به جایی می‌رسد؟

ایسنا نوشت: بررسی آخرین نامه ارسالی فیفا به باشگاه پرسپولیس و اظهارات سرمربی سابق این تیم نشان می دهد شکایت باشگاه عربستانی بی پایه و اساس مطرح شده است.

بعد از پیروزی پرسپولیس مقابل النصر عربستان و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا باشگاه عربستانی در یک اقدام عجیب از پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرد.

النصری‌ها در شکایت خود عنوان کردند پرسپولیسی‌ها ۷ بازیکن جدیدشان را غیر قانونی ثبت کردند چرا که در زمان انعقاد قرارداد با این بازیکنان، پرسپولیس به خاطر پرداخت نکردن مطالبات سرمربی سابقش بر اساس رای فیفا از نقل و انتقالات تابستانی محروم بود.

این شکایت در حالی مطرح می‌شود که پیش از این مسابقه هم حرف و حدیث‌هایی درباره این موضوع مطرح شده بود و همان موقع دارو بوشیچ وکیل برانکو ایوانکوویچ در گفت وگویی که با ایسنا داشت صراحتا عنوان کرد در آخرین نامه ارسال شده توسط فیفا که در ۱۲ آگوست (۲۲ مرداد) آمده است عنوان شده است که در صورت عدم پرداخت مطالبات برانکو تا ۱۱ سپتامبر(۲۱ شهریور) ممنوعیت نقل و انتقال بازیکن از ۱۲ سپتامبر(۲۲ شهریور) به طور خودکار اجرایی می‌شود این یعنی قبل از آن پرسپولیس مشکلی برای نقل و انتقال بازیکن نداشته است و بازیکنان جدیدش قانونی جذب و به ثبت رسیده‌اند.

بررسی نامه ارسال شده از سوی فیفا هم بر این موضوع صحه می‌گذارد که پرسپولیسی ها درست زمانی که فرصت یک ماه از فیفا در اختیار داشتند تا مطالبات سرمربی سابق خود را بپردازند کار نقل و انتقالات را انجام دادند و قرارداد بازیکنان آنها قانونی در فدراسیون فوتبال و PMS به ثبت رسیده است چرا که اگر غیر از این بود فیفا در نامه رسمی فدراسیون فوتبال را از ثبت قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس منع می‌کرد.

در همین باره هم غلامرضا رفیعی به عنوان یک کارشناس حقوقی به ایسنا گفت: شکایت باشگاه النصر براساس بند ۴ آیین نامه انضباطی فیفا برداشت اشتباهی است. در نامه‌ای که فیفا برای فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس ارسال کرده گفته است زمانی که مهلت تعیین شده (۲۱ شهریور یا ۱۱ سپتامبر) به اتمام برسد محدودیت نقل و انتقالی اجرا می‌شود. بنابراین برداشت النصری‌ها از اتفاقات موجود یک سوءتفاهم است و فکر می‌کنم این موضوع به خاطر قرائت نادرست جمله پاراگراف چهار نامه فیفا است. چنین برداشتی درست نیست و این یک موضوع بدیهی است.

وی افزود: البته شاید فیفا در نوشتن نامه‌اش اشتباه کرده باشد. اما در این نامه‌ای که به دست فدراسیون فوتبال رسیده آمده از زمان پایان زمان تعیین شده محدودیت نقل و انتقالی باید اجرا گردد. بند چهار ماده ۱۲۴ آیین نامه تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان که از اول جولای ۲۰۲۰ اجرایی شده همین مطلب را می‌رساند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه النصر می‌تواند سودی از شکایت خود ببرد یا خیر گفت: این که شکایت النصر به جایی می‌رسد یا خیر در صلاحیت قضات است که آنها هم براساس تلاش طرفین و مستندات موجود تصمیم می‌گیرند اما من به عنوان یک حقوقدانان نظرم را در اینباره گفتم.

این اظهارات و صحبت‌ها نشان می دهد که پرسپولیسی‌ها نباید آن چنان نگران شکایت باشگاه النصر عربستان باشند.

256 251

کد خبر 1439706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • قلب آبی IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  54 64
  امیدوارم به نتیجه برسه شکایت شون
  • FR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
   2 4
   حسود هستین که هیچ وقت به جایی نمیرسین. پرسپولیس رفت فینا آسیا شما هنوز دنبال استرا میگردین که در لیگ برتر به دادتون برسه
  • hadr IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
   3 0
   انشالله
  • DE ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
   1 4
   وای که چقدر بدبختید شما کیسه کشا)))) :
  • ناشناس IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
   0 3
   شتر درخواب بیند پنبه دانه...
  • IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
   0 3
   فقط میتونم بگم متاسفم برای کسانیکه منافع شخصی، تیمی، گروهی، حزبی و .... خودشون رو ارجح به منافع ملی میدونن!!
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  0 4
  چهار سال پیش چند هفته بعد از بازیهای نیم فصل، مشخص شد که ثبت قراداد تراکتور با شهباز زاده و ... غیر قانونی بوده و قراردادها فسخ شد...
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  3 0
  جالبه،میگه فیفا اشتباه کرده !!
 • IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  6 0
  آخ که یجوری بشه این لنگی ها نتونن‌ در آسیا هم شانسی قهرمان بشن و دل ما شاد شه
 • کارن IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  0 4
  متاسفانه این اطلاعات از داخل به آنها میرسد ..
 • sadegh BE ۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
  4 0
  ینی فیفا انقدر بی درب و پیکره که نفهمه تیم پرسپولیس چون میدونسته 20 روز بعد محروم میشه رفته فله ی بازیکن خریده و پول طلب مربی ش رو داده بازیکن.... اینطور کارا فقط تو فدراسیون و فوتبال ما هست که انجام میشه.
 • امید IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 0
  بعنوان یک حقوقدان خدمت این ناکارشناس امر میکنم که وقتی بحث برداشت از ماده قانونی پیش میاد یعنی قانون در اون ماده داری مفاهیم باز است پس نمیتوان گفت شکایت النصر بی پایه و اساسه در ضمن اونها به چند ادله استناد کردن و خطرناکه.به عنوان یک استقلالی که دوتا ستاره ستبر رو سینه پیرهن استقلال نقش بسته امیدوارم رای فیفا به نفع پرسپولیس باشه تا لیاقت قهرمانی تاکید میکنم لیاقت قهرمانی در زمین سبز واقعی و پاک مشخص بشه.یه ضرب المثل آلمانی میگه دوم شدی هیچی نشدی.