پس از واکنش​های حجت​الاسلام جعفر شجونی دبیرجامعه وعاظ تهران و حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون ماده 10 احزاب به سخنان امیری​فر دبیر جامعه وعاظ ولایی، این​بار بخش دیگری از سخنان وی در خصوص جامعه روحانیت و دبیرکل آن تکذیب شد.

پس از تشکیل جامعه وعاظ ولایی و طرح انتقاداتی از سوی اعضای جامعه روحانیت مبارز به این تشکل نوظهور، جلسه​ای در دفتر محمدحسن ابوترابی​فرد نایب رئیس مجلس و عضو جامعه روحانیت مبارز و حجج اسلام مصباحی​مقدم و نواب از سوی جامعه روحانیت و امیری​فر ادیب یزدی و مهدی طلایی برگزار شد. جلسه​ای که در آن به ارائه توضیحات موسسین جامعه وعاظ ولایی پرداخته شد و دبیر این تشکل در تشریح دستاورد این نشست به خبرآنلاین گفت: « فکر می​کنم توضیحاتمان برای آقایان قانع کننده هم بود».

اما حجت​الاسلام والمسلمین نواب نظر دیگری دارد. این عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت​وگو با خبرآنلاین، با بیان اینکه او، مصباحی​مقدم و ابوترابی​فرد سه عضو جامعه روحانیت مبارز بودند که از سوی آیت​الله مهدوی​کنی مامور پیگیری این مساله شده بودندگفت: ما به هیچ وجه از توضیحات ایشان قانع نشدیم. این تشکل نوظهور هیچ اصالتی از خودش ندارد و با طرح این مسائل می خواهد برای خودش اعتباری دست و پا کند.

وی با اشاره به اینکه جامعه عاظ ولایی مجوز قانونی برای ادامه فعالیت ندارد، از رد درخواست آنها در کمیسیون ماده 10 احزاب یاد کرد و با تاکید گفت: از قول ما سه نفر (نواب، ابوترابی​فرد و مصباحی​مقدم) پذیرش جایگاه این تشکل و توضیحات آنها را تکذیب کنید. ما اصلا از توضیحات آنها قانع نشدیم.

این عضو جامعه روحانیت مبارز، جامعه وعاظ ولایی را تشکل بی​ربطی خواند که فقط می​خواهد مطرح باشد و به همین دلیل در شان جامعه روحانیت مبارز ندانست که با توجه به قدمت و جایگاه ویژه​ای که دارد، به اظهارات آنها پاسخ بدهد.

دبیر جامعه وعاظ ولایی در بخش دیگری از گفت​وگویش با خبرآنلاین از پیگیری این تشکل برای ریاست آیت​الله مهدوی کنی در مجلس خبرگان خبر داده و گفته بود که آنها از ابتدا پیگیر کناره​گیری آیت​الله هاشمی بودند و با پیگیری​های آنها چنین اتفاقی در هیات رئیسه مجلس خبرگان روی داده است.

اما این اظهارات وی نیز از سوی نواب، به عنوان تلاشی برای هویت جویی تعبیر شد و افزود: آیت​الله مهدوی​کنی هیچ نگاه مشروعیت آمیزی به آنها ندارند.

همچنین امیری​فر که از درخواست ملاقات جامعه وعاظ ولایی با آیت​الله مهدوی​کنی خبر داده بود با این پاسخ از سوی  نواب مواجه شد: خیلی​ها درخواست ملاقات با آیت​الله مهدوی کنی دارند ولی همینکه وقتی برای این ملاقات تعیین نمی​شود، یعنی اینکه با چنین درخواستی موافقت نشده است.

این در حالی است که دبیر جامعه وعاظ گفته بود که به دلیل بیماری آیت​الله مهدوی کنی تا کنون زمانی برای انجام این ملاقات تنظیم نشده است.

/14111

 

کد خبر 143972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =