ضدعفونی تمام اتوبوس‌ها و مترو در تهران؛ نیاز پایتخت به ۹۰۰۰ اتوبوس جدید

فارس نوشت: عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تهران به ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد، گفت: ضدعفونی حمل و نقل عمومی و اماکن پایتخت علی‌رغم محدودیت‌های مالی همچنان ادامه دارد.

زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در مورد کمبود اتوبوس در پایتخت اظهار داشت: تأمین امکانات و حمل و نقل عمومی با هزینه‌های بالا همراه است و دولت باید قطعا همکاری‌های لازم را در این زمینه با شهرداری تهران داشته باشد. 

وی افزود: بیش از ۱۰ سال است که دولت حتی یک اتوبوس برای پایتخت خریداری نکرده و تحویل نداده است و در حال حاضر فقط ۵ هزار و ۵۰۰ اتوبوس داریم در حالی که نیازها فراتر از این عدد است. 

نژادبهرام ادامه داد: پایتخت حدود ۹ هزار اتوبوس نیاز دارد و کمبود واگن‌های مترو نیز بسیار محسوس است که دولت در این راستا نیز باید اقدامات اساسی و جدی انجام دهد. 

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بحث تأمین اوراق مشارکت در جهت تأمین اتوبوس و واگن‌های مترو برای تهران بوده است گفت: ‌درحال حاضر در شرابط خاصی به دلیل تحریم‌های ظالمانه دشمنان و کرونا قرار داریم ولی با این وجود شهرداری توانسته مدیریت شهر را انجام دهد و به نوعی تهران سرپا نگه داشته شده است. 

وی بیان داشت: شهرداری جزو دستگاه‌هایی است که پیشگام در همراهی با وزارت بهداشت بوده و کارنامه بسیار مثبتی را جهت مقابله با شیوع کرونا داشته است به طوری که علی‌رغم محدودیت‌های مالی، ضدعفونی شهر و حمل و نقل عمومی همچنان در حال انجام است. 

۲۳۵۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1439946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =