تامین بیش از دوهزار دستگاه کاتالیست برای تاکسی‌های کرج

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه نصب کاتالیست در کاهش آلایندگی تاکسی‌ها نقش موثری دارد، گفت: دو هزار و ۹۳ دستگاه کاتالیست برای تاکسی‌ها و اتوبوس‌های جدید این کلانشهر تامین شده که به زودی واگذار و نصب می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز:  «عباس زارع» طی نطق پیش از دستور دویست و چهاردهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج که با حضور نمایندگان مردم، شهردار و جمعی ازمعاونین وی، مدیران شهری، مشاورین و اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن قدردانی از شهرداری، معاونت حمل و نقل و ترافیک و سازمان فاوا بابت اجرای برنامه‌های شورای شهر در زمینه بهبود محیط زیست در قالب ( ITS  و اجرای سامانه LEZ ) دوربین‌های کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی و افزایش تابلوهای هشدار آلودگی هوا اظهار داشت: شاید رقم ۱۶ میلیارد در مقابل پروژه‌های بسیار سنگینی که در سطح شهر در بزرگراه‌ها و تقاطع غیر هم سطح و  ناوگان عمومی انجام می‌ شود، بسیار حائز اهمیت است.

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج افزود: یکی از شعارهای اصلی که در زمان انتخابات شورای پنجم مطرح بود موضوع کاهش آلودگی شهر کرج بود. بر این اساس پروژه‌های مختلفی در سه و چهار سال گذشته در شورا در قالب برنامه و بودجه پیش‌بینی و توسط شهرداری در حال اجرا است، بسیار خرسندم که برخی از این پروژه‌ها به نتیجه و به مرحله بهره‌برداری رسید.

زارع با اشاره به اینکه راه‌اندازی سامانه حمل و نقل هوشمند کار بسیار بزرگی بود، افزود: متاسفانه شهر کرج در مقایسه با شهرهای دیگر یک عقب ماندگی تاریخی دارد و سرمایه گذاری در این خصوص انجام نشد و اکنون گام بزرگی دراین راستا انجام شده و باید همچنان تکامل پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه سامانه هوشمند پلاک خوان‌هایی که مرتبط با خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند فعالیت خود را در کلانشهر کرج آغاز کرد، یادآور شد: فرمانده انتظامی استان آمار سنگینی را درباره خودروهایی که در شهر تردد می‌کنند گزارش داد مبنی به اینکه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو آلاینده در شهر کرج متاسفانه بدون معاینه فنی خودرو درسطح شهر تردد می‌کنند که باعث افزایش آلودگی هوا است.
عضو شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: با رونمایی از پروژه‌های مرتبط با سیستم‌های حمل ونقل هوشمند بعد از تهران و مشهد، سومین استانی هستیم که سامانه الیزه را راه‌اندازی کردیم و امیدوارم در این راستا تعداد دوربین‌ها افزایش پیدا کند.

این مسئول با اشاره به اینکه در حوزه کاهش آلودگی هوا ۵ تابلو هشدار در سطح شهر نصب شده است، یادآور شد: پروژه مکانیزه طرح کاهش آلایندگی هوای شهر پیشرو است و به کاهش آلایندگی کمک می‌کند شاید در آینده همین ۱۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این حوزه باعث شود بسیاری از پروژه‌های سنگین که در جهت تعریض معابر و معبر سازی و تقاطعات لازم به اجرا است، کاهش پیدا کند.

رئیس کمیسیون تلفیق شورا شهر کرج در پایان عنوان کرد: در خصوص پروژه‌های متعدد شهر به خصوص پیامدهای زیست محیطی شورا دقت زیادی دارد من‌جمله پروژه میدان جمهوری که چالش‌های زیادی بوجود آورده است و یکی از مبناهای اصلی ما در این پروژه مطالعات و پیوست‌های زیست محیطی است تا در جهت کاهش آلودگی هوای شهر گام برداریم.

46

کد خبر 1440023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =