امسال، مراسم اربعین در آذربایجان‌غربی به هیچ شکلی برگزار نمی‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در هفتاد و یکمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: وضعیت شیوع کووید ۱۹ در ارومیه بحرانی است و بیماران بدحال تر از قبل به بیمارستان ها مراجعه می کنند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده درباره برگزاری مراسم اربعین در استان افزود: امسال مراسم اربعین در آذربایجان غربی در هیچ شهری (چه در فضای بسته و چه در فضای باز) برگزار نمی شود.

وی درباره  وضعیت بیمارستان های ارومیه بیان کرد: بیمارستان طالقانی به صورت کامل تکمیل شده است. همچنین بخش های اختصاص یافته به کووید ۱۹ در بیمارستان امام خمینی نیز تکمیل شده است.

ابراهیم حسنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی درباره تجهیز بیمارستان های ارومیه گفت: با توجه به شرایط وخیم بیماری کرونا در ارومیه در روزهای آینده می بایست ۱۵ تا ۲۰ تخت ویژه بستری به بیمارستان ها افزود.

وی درباره همکاری بیمارستان های دولتی غیر دانشگاهی و خصوصی افزود: در شرایط بحرانی مبارزه با کرونا، بعضی از بیمارستان های خصوصی حاضر به همکاری و پذیرش بیماران کرونایی شدند اما سایر بیمارستان ها همکاری نکردند.

46

کد خبر 1440075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =