بیش از ۳ هزارتن چوب و زغال در چهارمحال و بختیاری کشف شد

مدیرکل منابع طیبعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به برخورد با قاچاق چوب و زغال گفت: امسال سه هزار و ۱۲۹ کیلوگرم زغال از متخلفان کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از اداره کل روابط عمومی  منابع طبیعی وابخیزداری استان ،سید اسماعیل صالحی  به مناسبت هفته نیروی انتظامی در نشست تعاملی با فرمانده نیروی انتظامی استان افزود: کشفیات زغال در سالجاری در استان ۱۶۰ درصد افزایش داشت و در ۶ ماهه نخست ۳هزار و۱۲۹ کیلوگرم ضبط شد.

وی گفت: با احداث پایگاه چند منظوره ایست و بازرسی در محور لردگان به بروجن در راستای افزایش ضریب حفاظت از عرصه‌های جنگلی، مرتعی،  کنترل و کاهش قطع درختان و قاچاق چوب و زغال غیرمجاز  ضروری است.

به گفته وی، بیش از ۵۱ درصد مساحت جنگلهای استان در شهرستان لردگان و خانمیرزا قرار دارد. با تملک زمین کار ساخت این پاسگاه در محور لردگان آغاز خواهد شد.

به گفته وی، هم اکنون پاسگاه ایست و بازرسی گوشکی فعال است.

 از مجموع مساحت چهارمحال و بختیاری حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار آن معادل ۸۶.۴ درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، که از این میزان حدود ۳۰۷ هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می‌دهد.

براساس اعلام یگان حفاظت منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری، سال گذشته  ۹۴ هزار و ۳۵۶ کیلوگرم چوب و زغال قاچاق در استان کشف و ضبط شد که ۸۸ هزار و ۷۲۰ کیلوگرم از این میزان چوب و ۵ هزار و ۶۳۶ کیلوگرم زغال قاچاق بود.

سال گذشته ۲۰۶ فقره پرونده قاچاق چوب، زغال، گیاهان مرتعی شامل کرفس کوهی(کلوس) و موسیر و شیرین‌بیان در استان تشکیل شد.

46

کد خبر 1440085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =