شما درباره آموزش مجازی نظر دادید؛ «کاش آموزش را امسال تعطیل می‌کردند»

کاربران خبرآنلاین نظرات خود را درباره آموزش مجازی اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با شیوع ویروس کرونا، نحوه آموزش امسال به شکل‌های مختلف برقرار شد، در برخی مدارس کلاس‌ها کاملا مجازی بودند و در برخی دیگر هم تلفیقی از کلاس‌های حضوری و مجازی برگزار شدند.

در همین رابطه چند روز پیش در خبرآنلاین، یک نظرسنجی برگزار شد و از کاربران خواسته شد تا نظرات خود را نسبت به کیفیت این نوع آموزش جدید اعلام کنند، اگرچه که احتمالا جمعیت زیادی از دانش‌آموزان که به اینترنت دسترسی ندارند، امکان شرکت در این نظرسنجی را هم نداشتند. با این وجود تعدادی از کاربران به شدت از کیفیت نوع جدید آموزش انتقاد کردند و تعداد دیگر هم معتقد بودند با توجه به خطرات آموزش حضوری در دوره کرونا چاره دیگری وجود ندارد.

موافقان چه گفتند؟

برای مثال یکی از کاربران نوشته است: «من شخصا از کیفیت آموزش آنلاین مدرسه دخترم در مقطع دبیرستان دوره اول رضایت دارم البته گاها اشکالاتی در خصوص ضعیف بودن نت و یا نرسیدن صدای معلم به دانش آموزان وجود دارد ولی در مقابل محاسنی که نسبت به آموزش حضوری در شرایط فعلی هست این اشکالات خیلی جزئی به حساب می آید و صد در صد قابل چشمپوشی هست.»

یکی دیگر از موافقان این نوع آموزش که به نظر می‌رسد معلم است هم چنین نظری دارد: «من زبان خارجه تدریس میکنم گاهی اوقات کندی شبکه شاد آزار دهنده می شود اما در کل با توجه به خطر بیماری در کلاس حضوری راضی کننده است.»

فرد دیگری هم نوشته است: «من یک آموزگار هستم و هر روز به صورت آنلاین دوساعت و نیم آموزش دارم. غیر از لحظات قطعی نت، اولیا در کل راضی بودند. روزهایی که قطعی نت بوده احیانا پس از پایان تدریس آنلاین یک فیلم کوتاه تدریس گرفته و در شاد برایشان ارسال می کنم.»

مخالفان چه گفتند؟

اما آن طور که در نظرخواهی خبرآنلاین مشاهده می‌شود، به نظر می‌رسد اکثر دانش‌آموزان، معلمان و اولیا اصلا از سیستم آموزش مجازی در برنامه شاد، راضی نیستند. در همین رابطه فردی نوشته است: «به نظر من شاد افتضاح ترین برنامه ای هست که تا به حال نصب کردم یه تکلیف میخواستم بفرستم اما از برنامه خارج می شد، به سختی در آخر موفق شدم. کیفیت تدریس خوب است ولی شاد هنوز مثل سال تحصیلی قبل است، فقط از لحاظ ظاهری تغییر پیدا کرده است.

یک دانش آموز هم گفت: « اصلاً حرف شاد را نزنید خیلی کند است، افتضاح من الان سال اول رشته تجربی در دبیرستان هستم ولی اصلا تدریس خوب نیست و هیچ چیز یاد نمی گیرم.»

چندین کاربر هم برای توصیف شرایط به استفاده از کلمه «افتضاح» اکتفا کرده‌اند، حتی در یکی از نظرات آمده است: «فاجعه‌ای در آموزش کشور در راه است.»

حتی بسیاری از مخالفان معتقدند که بهتر بود سیستم آموزشی کشور برای یک سال تعطیل می‌شد، چراکه به نظر آن‌ها این نوع آموزش مجازی فایده‌ای ندارد، برای مثال فردی نوشته است: «ای کاش کلا امسال مدارس را تعطیل می‌کردند. چون هرچقدر هم معلم‌ها زحمت می‌کشند بازهم بالاخره بچه ها چیز زیادی یاد نمی‌گیرند و بنظر من همه بیسواد می‌شوند.»

۴۷۲۳۷

کد خبر 1440182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =