آبرامز: فشارها علیه ایران در روزهای آینده بیشتر می‌شود

ایرنا نوشت: الیوت آبرامز نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران بدون توجه به سرنوشت برایان هوک سلف خود، مدعی افزایش بیشتر فشار بر ایران در روزها و هفته های آینده شد.

 آبرامز در پاسخ به سوال "کریستین امان‌پور" مجری سی‌ان‌ان در مورد آنکه ترامپ از توافق برجام خارج شد اما هم اکنون توافق بهتر که وی وعده داده بود کجاست؟ گفت: زیرا آنان (ایران) دیگر نمی توانند برای چهار سال دیگر تحمل بیاورند، آنها آماده ورود به مذاکره خواهند بود، ما در روزها و هفته های آینده فشار را افزایش خواهیم داد.  

وی  در حالی مدعی افزایش فشار بر ایران می شود که به نظر می رسد هیچ آگاهی در مورد خروج مفتضحانه برایان هوک نماینده سابق آمریکا در امور ایران ندارد.

هوک نیز برای سالیان سال مدعی پیش برد سیاست فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ایران بود اما در آخر کسی که از دور بازی حذف شد آن قدرت ایران نبود بلکه حذف برایان هوک از کابینه دولت ترامپ بود.

«مایک پمپئو» وزیرخارجه آمریکا ۲۵ مرداد ۹۷ تشکیل یک کارگروه علیه ایران با عنوان «گروه اقدام ایران» را در دولت آمریکا اعلام و «برایان هوک» مدیر طراحی سیاست وزارت خارجه را به عنوان مدیر این گروه منصوب کرد.

پمپئو در سخنرانی خود وظایف گروه اقدام ایران را «مدیریت، بررسی و هماهنگی تمام جنبه‌های فعالیت‌های وزارت خارجه درباره ایران و گزارش مستقیم» به شخص وزیر خارجه عنوان کرد.

311311

کد خبر 1440218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =