برگزاری نشست نماینده بویراحمد ،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با معاون وزیر بهداشت

نشست نماینده بویراحمد، دنا و مارگون با سید کامل تقوی نژاد معاون وزیر بهداشت در راستای هم اندیشی رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان این حوزه انتخابیه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، سید کامل تقوی‌نژاد در نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون با حضور مهدی روشنفکر نماینده این ۳ شهرستان و برخی از مدیران وزارت بهداشت و درمان اظهار داشت: امیدوارم بزودی شاهد پرداخت کارانه تا پایان سال ۹۸ پزشکان و پرسنل بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات پرسنل مراکز بهداشتی از محل اعتبارات پزشک خانواده نیز در دستور کار وزارت بهداشت ودرمان است، عنوان کرد: احداث دو بیمارستان سی سخت و پاتاوه باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود زیرا بیمارستان سی سخت و باشت با هم استارت زده شد، اما هم اکنون بیمارستان باشت به بهره برداری رسیده ولی بیمارستان سی سخت هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

تقوی‌نژاد با اشاره به اینکه برای تامین اعتبار مورد نیاز پروژه‌های در دست اجرا حوزه بهداشت و درمان در ۳ شهرستان سردسیری کهگیلویه و بویراحمد از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، ادامه داد: رفع مشکل دانشجویان بورسیه بهداشت دهان و دندان با رایزنی و پیگیری از طریق سازمان اداری و استخدامی برای خود اولویت می‌دانیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون نیز در ابتدای این نشست با تشریح مشکلات حوزه بهداشت و درمان در این ۳ شهرستان تاکید کرد: بیش از ۱۰ پروژه نیمه تمام در مناطق مختلف بویژه در روستاهای کمتربرخوردار و محروم وجود دارد که نیازمند ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هستند.

مهدی روشنفکر خواستار تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت بدهی‌های تجهیزاتی بیمارستان شهید جلیل یاسوج شد و افزود: تامین نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمان از جمله شهرستان تازه تاسیس مارگون در دستور کار مجموعه وزارت بهداشت و درمان باشد.

وی با ابراز نگرانی از بلاتکلیفی بورسیه‌های بهداشت دهان و دندان، بیان کرد: رفع مشکل این افراد ضروری بوده و امیدوارم در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند.

46

کد خبر 1440263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =