جشنواره فیلم جاده ابریشم چین؛ بستری برای تبادلات فرهنگی و تجاری

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم جاده ابریشم با شرکت ۱۰۱ فیلم و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از جمله با حضور اصغر فرهادی، آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هم‌زمان با آغاز هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم جاده ابریشم در تاریخ ۱۱ اکتبر برابر با بیستم مهر در شهر شی‌آن واقع در استان شانشی چین، به عنوان نقطه شروع جاده ابریشم باستانی، شبکه تلویزیونی سی.جی.تی.ان گزارشی با عنوان «چه انتظاری از جشنواره بین‌المللی فیلم جاده ابریشم می رود»،‌ منتشر کرد.

نوشت ۶ رویداد دیگر از جمله نمایش فیلم، بازارهای تجاری و تالارهای گفتمان نیز در طول برگزاری این جشنواره، اجرایی می شوند.

از بین ۳۵۰۰ فیلمی که از سراسر جهان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و بیش از ۹۰ درصد از آن‌ها فیلم‌های بین‌المللی هستند، قرار است ۱۷ فیلم توسط هیاتی از فیلمسازان مشهور و از جمله اصغر فرهادی، لو چوان و آموس گیتای انتخاب شوند.

سی.جی.تی.ان نوشت: «بیش از ۷۰ درصد از ۱۰۱ فیلمی که قرار است در این جشنواره به نمایش درآیند، مربوط به ۲۵ کشور و منطقه‌ای می‌شوند که در امتداد طرح کمربند و جاده قرار گرفته‌اند؛ از جمله فیلم‌های کلاسیک فدریکو فلینی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایتالیایی و اریک رومر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس فرانسوی.

بر اساس گزارش منتشر شده در شبکه سی.جی.تی.ان، جشنواره فیلم می‌تواند فیلم‌سازان جدیدی را پرورش دهد؛ ماموریت این جشنواره‌ها همواره کشف فیلمسازان و پروژه‌های جدید بوده است.

در مجموع ۱۶ پروژه فیلمسازی از ۴۱۸ نامزد مربوط به ۱۷ کشور و منطقه در این جشنواره انتخاب خواهند شد و تحت حمایت مالی تولید کنندگان و نهادهای تبلیغاتی قرار خواهند گرفت؛‌ مجموعه‌ای از فیلمسازان مشهور برای به اشتراک‌گذاری تجارب فیلمسازی و بحث درباره مسیرهای توسعه فیلم‌های داخلی و خارجی، برای شرکت در این جشنواره دعوت شده‌اند.

اصغر فرهادی و شو ژنگ، کارگردان و بازیگر چینی در مستر کلاس سخنرانی خواهند کرد و سونگ جیا، بازیگر چینی نیز قرار است یک گفت‌وگوی از راه دور با مالگورزاتا شوموفسکا، کارگردان و فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده لهستانی در پنل فیلم‌سازان زن برگزار کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم جاده ابریشم هر ساله برگزار می‌شود و شهرهای شی آن و فوژو، میزبان‌های دوره‌ای برگزاری این جشنواره ها هستند؛‌ این جشنواره یک سکوی بین‌المللی را برای تبادلات فیلم و تجارت فراهم می‌کند و بستری است برای تقویت همکاری و مبادلات فرهنگی بین چین و سایر کشورها و مناطقی که در امتداد طرح کمربند و جاده قرار دارند.

جشنواره بین‌المللی فیلم جاده ابریشم، امسال تا تاریخ ۱۶ اکتبر برابر با ۲۵ مهر ادامه خواهد داشت.

۵۷۵۷

کد خبر 1440307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =