جریان رسانه‌ای، امروز بر طبل جنگ می‌کوبد

ایرنا نوشت: معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «امروزه جریان رسانه‌ای بر طبل جنگ می‌کوبد و رسانه با پول کشوری در یک کشور دیگر علیه مردم آن کشور تلاش می‌کند.»

محمد خدادی، امروز (سه شنبه، ۱۵ مهر) در نشست مجازی کمیته همکاری‌های رسانه های ایران و روسیه در معاونت مطبوعاتی، گفت: «ایران و روسیه همواره بیشترین  اشتراکات و کمترین اختلافات را با یکدیگر دارند. حتی تهدیدهای دو کشور، همچون افراطی‌گری، تحریم و رفتار دوگانه غرب به ویژه آمریکا، مشترک است.»

او افزود: «متاسفانه امروز باید از واژه جدیدی به نام تروریسم رسانه‌ای نام ببریم. رسانه با پول کشوری، در کشور دیگری، علیه مردم آن کشور دیگر تلاش می‌کند تا آنها را ضعیف کند. البته قدرت مردم برتر از هر جریانی است که نمی‌توان آن را خاموش کرد چون حق همواره با مردم است.»


وی در بخشی دیگر از سخنانش از گسترش همکاری بیشتر بین ایران و روسیه در شرایطی که ایران تحت تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته خبر داد و خطاب به خبرنگاران آزاداندیش گفت: «مردم ایران در حالی با کرونا دسته و پنجه نرم می‌کنند که تحت تحریم‌های ظالمانه هستند. امروز داروهای بیماران صعب‌العلاج گروگان آمریکاست.»

مطابق هماهنگی‌های به‌عمل آمده در حالی‌که مقرر شده بود، سومین نشست این کمیته به میزبانی معاونت امور مطبوعاتی روز سه‌شنبه (۱۵ مهر ۱۳۹۹) ساعت ۱۳:۳۰ در تهران تشکیل شود، به دلیل شرایط شیوع کرونا، به‌صورت وبینار و با سخنرانی آنلاین (برخط) شماری از سیاست‌گذاران و مدیران رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، هر کدام در کشور مبدا خود تشکیل شد.

مطابق برنامه اعلامی، محمد خُدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و الکسی ولین، معاون وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه، سخنرانان ابتدایی این نشست هستند و پس از آن پیام تصویری سعید خطیب‌زاده سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه ایران و ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، ارائه خواهد شد.

کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه، در راستای تقویت دیپلماسی رسانه‌ای و توسعه همکاری‌های رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران با رسانه‌های فعال و معتبر خارجی، از سال ۹۷ و با همکاری و ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه راه‌اندازی شد.

نخستین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه در ۲۰ تیر ۱۳۹۷ به میزبانی معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران و دومین نشست در ۱۸ آذر ۹۸ به میزبانی وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه در مسکو برگزار شده است.

۵۷۵۷

کد خبر 1440466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =