اجرای طرح «آجر به آجر» در استان البرز

مدیرکل نوسازی مدارس استان البرز از اجرای طرح «آجر به آجر» در استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : «محمد دلاوریان» با بیان اینکه «طرح آجر به آجر» در استان البرز همزمان با سراسر کشور آغاز شده است، اظهار داشت: در حال حاضر متوسط سرانه آموزشی در کشور ۵.۴ است که این میزان در استان البرز ۳.۸ است.

وی با بیان اینکه امیدواریم طرح آجر به آجر بتواند به بهبود وضعیت سرانه آموزشی در استان البرز کمک کند، افزود: عمده هدف این طرح ترویج فرهنگ مشارکت در ساخت مدرسه است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان البرز گفت: از آنجایی که طبق بخشنامه در صورت اجرای ۳۰ درصد از پروژه‌های آموزشی توسط خیرین مابقی آن را دولت موظف است تکمیل کند، در طرح آجر به آجر کمک‌ها بر اساس نیات خیرین هزینه می‌شود و افراد می‌توانند در زمینه ساخت مدارس و یا تهیه تجهیزات کمک کنند.

دلاوریان با بیان اینکه به طور میانگین سالانه ۱۲ هزار دانش‌آموز به دانش آموزان استان البرز اضافه می‌شود، تصریح کرد: علاوه بر نیاز گذشته به کلاس درس در استان البزر ۸۰۰ کلاس جدید نیز به نیاز استان اضافه شده است.

وی تصریح کرد: در اجرای طرح آجر به آجر در هر استان یک پروژه اعلام می‌شود که این پروژه در استان البرز مربوط به ساخت مدرسه در خط ۴ حصار است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان البرز گفت: با توجه به اینکه استان البرز در زمینه سرانه آموزشی جزو استان‌های آخر کشور است، امیدواریم با اجرای این طرح شاهد بهبود وضعیت نیز باشیم.

46

کد خبر 1440511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =