وزیر صنعت:شرایط سخت کنونی اقتصاد را پشت سر می‌گذاریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت، حضور اصناف را در مقاطع مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی ماندگار و درخشان خواند و گفت که با کمک اصناف و فعالان اقتصادی، از شرایط سخت کنونی اقتصاد ایران عبور خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «علیرضا رزم‌حسینی» در دیدار با هیات رییسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه تاریخ ایران، هیچگاه نقش‌آفرینی اصناف و بازاریان در مقاطع مختلف پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را فراموش نخواهد کرد، افزود: حضور اصناف در مقاطع مختلف و حساس کشور در نقش یک پشتیبان‌کننده، همواره ماندگار و درخشان بوده و وزارت صنعت با اشراف کامل به این جایگاه و نوع نقش‌آفرینی، حامی این قشر عظیم خواهد بود.

وی، حضور اصناف و تشکل‌های مختلف بخش‌خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها را یک الزام برشمرد و گفت: وزارت صنعت در حوزه‌های مختلف، نشست‌های بسیاری را با بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری غیردولتی برگزار می‌کند تا بتواند تصمیماتی مبتنی بر خردورزی و کار کارشناسی که در نهایت به نفع تولید و اشتغال کشور تمام شود، اتخاذ کند.

وی تاکیدکرد: امروز کشور در شرایط خاصی به سر می‌برد که همه باید برای عبور از مشکلات دست به دست هم دهند، باید باور کنیم که در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار گرفته‌ایم و متناسب با آن، ابزارهای دفاعی را به کار بندیم.

رزم‌حسینی بیان‌داشت: هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت در این حوزه، مداخله نیست، بلکه استفاده حداکثری از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های موجود است.

به گفته وی، هیچ یک از واحدهای صنفی علاقه‌مند به خرید کالاها با قیمت بالا نیستند، زیرا در گرانی هم خریدار و هم فروشنده ضرر می‌کنند.

وزیر صنعت با تاکید بر ضرورت هماهنگی کامل همه بخش‌های مرتبط وزارت صنعت، معدن و تجارت با جامعه صنفی کشور، خاطرنشان‌کرد: باید مسیر را برای حضور هر چه بیشتر اصناف در اقتصاد فراهم کرد و در حوزه کنترل قیمت و نظارت بر بازار از توان حداکثری آنها بهره گرفت.

وی ادامه‌داد: امروز در شرایطی قرار داریم که روز به روز سفره مردم کوچک‌تر شده و باید دولت و جامعه صنفی کشور اعم از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان، دست به دست هم دهند تا ثبات را به بازار برگردانند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گرانی ناشی از افزایش شاخص‌های کلان اقتصادی وجود دارد، اما ثبات مهمتر از آن است که باید هر چه سریعتر به بازارهای مختلف برگردد و این خواسته رییس جمهوری است.

وی تاکیدکرد: نگاه ما در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است که با همیاری هم، از شرایط سخت کنونی اقتصاد ایران عبور کرده و شرایط با ثبات‌تری را تجربه کنیم.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1440572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =