تفاهم نامه اجرایی سازمان منطقه آزاد قشم با ایرانسل به امضا رسید

با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیرعامل شرکت ایرانسل تفاهم نامه اجرایی و همکاری متقابل به منظور پیاده سازی پروژه های معرفی شده از سوی دو طرف در راستای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار، مولد و فناور به امضا رسید.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، حمیدرضا مومنی در جلسه امضای تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت ایرانسل، گفت: توسعه زیرساخت های ارتباطات در قشم می تواند امکان رقابت را با سایر مناطق آزاد جهان در زمینه های اقتصادی، گردشگری، فرهنگی، اجتماعی و... فراهم کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ماموریت های اساسی مناطق آزاد کشور، ادامه داد: ایجاد یک منطقه هوشمند با هدف ایجاد زیرساخت های توسعه در مناطق آزاد یکی از مهمترین ماموریت های منطقه آزاد قشم است.

به گفته مومنی؛ زیرساخت های مهمی در حوزه سوخت، پالایشگاه و نیروگاه، گردشگری و هتلینگ در جزیره قشم ایجاد شده که با استفاده از زیرساخت ارتباطی در این موارد، این ظرفیت وجود دارد تا قشم تبدیل به اولین شهر هوشمند کشور شود.

عالیترین مقام سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: زیرساخت شهر هوشمند و شهروند الکترونیک، اینترنت اشیا است که قشم باید به عنوان پایلوتی برای دستیابی به این تکنولوژی، پیشتاز باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: تفاهمنامه بین این سازمان و شرکت ایرانسل، خدمات نظام یافته و ساختارمند در حوزه های ناوگان و انبارها، کارگروه قاچاق کالا و ارز، سیستم سرورها و... را برای مردم جزیره به ارمغان می آورد.

مومنی یادآور شد: از سال ۱۳۹۶با شرکت ایرانسل ارتباط و همکاری مناسبی شکل گرفته و امیدوار هستیم با اجرای این تفاهمنامه، قشم از بهره وری، سرعت، دقت و سود اقتصادی بهره مند شود.

براساس این گزارش، مدیرعامل شرکت ایرانسل نیز در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری در قشم گفت: پیش از این، شرکت ایرانسل یک هزار و ۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در قشم انجام داده است و تا پایان سال جاری، هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر در قشم سرمایه گذاری می شود.

بیژن عباسی آرند ادامه داد: مجموعه ایرانسل به عنوان دومین اپراتور مطرح تلفن همراه و همچنین بزرگترین اپراتور دیتای کشور در پنج سال اخیر تمرکز ویژه و جدی بر نسل های جدید شبکه های ارتباطی داشته است.

وی افزود: بیش از نیمی از دیتای کشور از این طریق ایرانسل تامین می‌شود و با افزایش سرمایه گذاری در این حوزه ها شاهد پیشرفت های بی نظیری خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ایرانسل تصریح کرد: در راستای خدمات شرکت ایرانسل به مردم، با امضا و اجرای تفاهم نامه با سازمان منطقه آزاد قشم، خدمات نظام یافته و ساختارمند برای جزیره قشم فراهم خواهد شد.

به گفته عباسی آرند؛ جزیره قشم به عنوان نمونه‌ یک شهر هوشمند از زیرساخت های توسعه ای شرکت ایرانسل بهره مند خواهد شد و به سوی تبدیل شدن به یک شهر هوشمند پیش می رود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اقتصاد دیجیتال جز با شهر هوشمند و سرویس های آن امکان پذیر نیست و ظرفیت هایی برای توسعه ایرانسل در قشم وجود دارد که می تواند مقدمه ای برای توسعه تجاری در قشم باشد.

گفتنی است، این تفاهم نامه اجرایی در راستای عمل به مصوبه هیات وزیران به منظور بهبود و تقویت ارتباطات تلفن همراه و تکمیل پوشش در مناطق شهری و روستایی میان سازمان منطقه آزاد قشم و ایرانسل به امضا رسید. این تفاهم نامه همچنین در چارچوب همکاری متقابل به منظور پیاده سازی پروژه های معرفی شده از سوی دو طرف، در راستای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار، مولد و در بستر فناوری خواهد بود.

ارائه و توسعه خدمات ارزش افزوده و تولید محتوای دیجیتال، توسعه زیرساخت های فنی و ارتقای پوشش شبکه مخابراتی و اینترنت پرسرعت در جزیره قشم، ارائه محصولات و امکانات مربوط به شهر هوشمند در جزیره قشم نیز بخشی از اهداف این تفاهم نامه هستند. براساس اصول این تفاهم نامه منطقه آزاد قشم برای پیاده سازی طرح های پایلوت جهت ایجاد خدمات جدید و یا توسعه و ایجاد پایداری خدمات فعلی در اولویت قرار خواهد گرفت.

کد خبر 1440758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =