موانع تولید دام و طیور رفع می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی کرج به مناسبت هفته دامپزشکی از اداره کل دامپزشکی استان البرز و اداره دامپزشکی کرج دیدار کرد و ضمن تبریک این هفته به تلاشگران حوزه دامپزشکی، با تقدیم شاخه گل از زحمات همکاران این ادارات قدردانی کرد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز:  در این دیدار دکتر «غلامرضا توکلی» مدیر کل دامپزشکی استان البرز و دکتر «محمود خدری» رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرج به ارائه گزارشی در حوزه دام و نیز مشکلات موجود بویژه افزایش قیمت واکسن‌های دام و طیور پرداختند.

دکتر غلامرضا توکلی عنوان کرد: اداره دامپزشکی برنامه‌هایی برای ارتقای بهداشت کشتارگاه‌های دام و طیور دارد که در همین راستا، یکی از موارد مهمی که می‌تواند در تولید گوشت مرغ موثر باشد، تخلیه اتوماتیک قسمت‌های اندرونی و دورریز اندام‌های داخلی مرغ در کشتارگاه‌ها است که تعداد کمی از این واحدها در کشور به خط 2 کشتار مجهز هستند.

 توکلی فرایند موجود در خط 2 کشتار طیور را در کیفیت محصولی که به دست مصرف کننده می‌رسد، بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت:  در راستای عرضه محصول با کیفیت به مردم  در تلاش هستیم این خط مکانیزاسیون را برای ارتقای بهداشتی محصول تولیدی و رفاه کارگران شاغل در این خط تولید استفاده کنیم.

اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی کرج نیز عنوان کرد: اداره دامپزشکی جزو بدنه جهاد کشاورزی است و از این مجموعه جدا نیست. 

وی افزود: جهاد کشاورزی کرج آمادگی دارد که ضمن ارتباط موثر و تنگاتنگ با دامپزشکی به رفع مشکلات این حوزه پرداخته و موانع دامداران، دامپزشکان و سایر پرسنل و بهره‌برداران و صنایع وابسته در این حوزه را مرتفع نماید و در این راستا از هیچ همکاری دریغ نمی‌کند.

 وی افزود: کارشناسان دامپزشکی و جهاد کشاورزی با تشویق و ترویج بهره‌برداران و سرمایه گذاران و آموزش، همراهی و راهنمایی آنان می‌توانند این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و گام مهمی در مکانیزه کردن کشتار دام و تولید افزون‌تر و کیفی‌تر در استان بردارند.

46

کد خبر 1440797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =