گلایه‌های بی پرده واعظی از قالیباف و مجلس: تعداد نمایندگانی که الفاظ نامناسب بکار می برند زیاد شده /برخی به اسم رسیدگی به مشکلات سفر می‌روند

رئیس دفتر رئیس جمهور در جمع خبرنگاران گفت: اتفاق عجیبی در حال رخ دادن است، تعداد نمایندگانی که الفاظ نامناسب به کار می‌گیرند در این دوره زیاد شده است‌. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران به پرسش‌های مختلفی از جمله علل لغو جلسه سران قوا اشاره کرد.

اهم سخنان رئیس دفتر رئیس جمهور را در جمع خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری ها بخوانید:

* اساس موضوعاتی که مربوط به سران قوا می‌شود در چهار شورای عالی مورد بررسی و بحث قرار می‌گیرد؛ در جلسه شورای عالی امنیت ملی نیز مباحث در حضور سران سه قوه مطرح می‌شود؛ گاهی مضاعف بر آن جلساتی میان سه قوه نیز برگزار می‌شود نمی‌دانم چرا اینطور شده که یک جلسه حالا به هر دلیلی برگزار نشده آن هم بر اساس پروتکلی، چنین ادبیاتی از سوی برخی مطرح می‌شود ضمن اینکه ابتدا از طرف خود مجلس اطلاع رسانی شد.

* اتفاق عجیبی در حال رخ دادن است. در مجالس قبلی دو یا سه نفر بودند که از الفاظ نامناسب استفاده کرده و تند بودند، ولی در مجلس اخیرا تعداد آنها بیشتر شده است و این نوع ادبیات موجب تفرقه می‌شود.

* هنوز زمان زیادی به انتخابات مانده و امروز برخی به اسم رسیدگی به مشکلات سفرهایی می‌روند و حرف‌هایی به مردم می‌زنند که انتظارات را بالا می‌برد. شما بیینید همین افراد در گذشته مسئولیت داشتند و حامی دولتی بودند که هیچ کدام از این کارها را انجام نداد. 

* در حالی‌که لوایح زیادی در مجلس باقی مانده نمایندگان به دنبال طرح‌های جدید دیگری هستند.

*{با بیان اینکه شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در حال بررسی شرایط انتخابات است}: تعداد کاندیداها برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ زیاد است.

*{در پاسخ به این سوال که آیا اعتدال و توسعه برای انتخابات ریاست‌جمهوری با اصلاح‌طلبان ائتلاف خواهد کرد؟}: خیلی تا موقع انتخابات مانده است.

*{در پاسخ به این سوال که شما برای انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا نمی‌شوید؟}: خیر، مگر من بیکارم گزینه کاندیداتوری باشم.

* من هفته گذشته خیلی روشن گفتم که بین اصلاح‌طلبان اختلاف نظر وجود دارد و دیدگاه‌هایشان نسبت به دولت هم یکی نیست، برخی خیلی حامی دولت هستند ولی یک عده‌ای از این‌ها هم از ابتدا به دولت انتقاد می‌کردند و من هفته گذشته جواب این‌ها را دادم.

* اخیراً آقای بهزاد نبوی مصاحبه بسیار خوبی کرد و آقای خاتمی هم همیشه حامی دولت بوده است. اصلاً بزرگان اصلاحات ارتباط بسیار خوبی با آقای روحانی دارند.

* درباره‌ آخرین اقدامات دولت در مورد مناقشه قره‌باغ باید بگویم این موضوع از طریق جنگ حل نمی‌شود، باید تمامیت ارضی کشورها به رسمیت شناخته شود و اشغال پایان یابد. رییس جمهور در این زمینه روشن با مقامات آذربایجان و ارمنستان صحبت کرده است و امروز هم قرار شده با پوتین در این زمینه صحبت کند.

*{در پاسخ به پرسشی در مورد برخی ناآرامی‌ها در کشور به دلیل جنگ آذربایجان و ارمنستان}: برخی در خارج از کشور تلاش می‌کنند که با استفاده از موضوع جنگ اخیر در داخل بین ارامنه و آذری‌ها اختلاف ایجاد کنند. فیلم‌هایی هم در این زمینه منتشر شده که پس از بررسی معلوم شد متعلق به ایران نیست. البته این موضوع در دولت مورد بحث قرار گرفته و رییس جمهور هم دستوراتی به وزارت کشور داده‌اند. البته شرایط این روزها بهتر شده و ما باید مراقبت کنیم که مسائل بیرون کشور به انسجام داخلی ضربه نزند.

*{در مورد نحوه‌ اجرای اجباری شدن ماسک}: استفاده از ماسک در تهران به ۵۰ درصد و برخی شهرها به ۴۰ درصد رسیده است. تلاش ما از ابتدا اقدام مردم بود اما برخی می‌گویند پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنیم چون نمی‌ترسیم به همین دلیل برخی جریمه‌ها مطرح شد که اول این طرح را در تهران اجرا می‌کنیم و بنا نداریم آن را در کل کشور پیاده سازی کنیم؛ البته صحبت‌هایی که در مورد مبالغ جریمه می‌شود درست نیست. جریمه شامل این می‌شود که به افرادی که ماسک نمی‌زنند خدمات دولتی و غیردولتی داده نشود و جریمه‌هایی مشخص شود که میزان آن در حال بررسی است.

*{در پاسخ به این پرسش که موضع دولت در قبال برنامه شورای شهر برای افزایش قیمت بلیت وسائل حمل و نقل عمومی چیست؟}: ما با افزایش قیمت‌ها مخالفیم در شورای اقتصادی دولت در تلاش هستیم قیمت‌ها را پایین بیاوریم همه بخش‌ها هم باید مراقب افزایش قیمت‌ها باشند. در این زمینه شورای شهر سازوکار خود را دارد ولی ما در دولت معتقد هستیم تا گشایشی برای مردم ایجاد نشده است، نباید دنبال افزایش قیمت‌ها بود بلکه باید قیمت‌ها را حفظ کرد.


۲۷۲۱۹

کد خبر 1440803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =