پنجمین سالگرد شهادت سردار همدانی برگزار شد

پنجمین سالگرد شهادت سردار شهید «حاج حسین همدانی» و شهدای مدافع حرم استان با حضور مسئولان استانی، همرزمان شهید همدانی و خانواده شهدای مدافع حرم صبح امروز -چهارشنبه ۱۶ مهرماه- در مزار شهدای باغ بهشت همدان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سردار مهدی فرجی، جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در این مراسم، با بیان اینکه من سرباز این شهید بزرگوار بودم، افزود: اگر علی چیت سازیان، شهید چیت سازیان شد به خاطر اعتماد سردار همدانی به او بود که در آن زمان جوانی کم سن و سال بود و شهید همدانی مسئولیت اطلاعات عملیات را به این شهید بزرگوار داد.

وی با بیان اینکه شهید همدانی همیشه معتقد بود باید به جوانان اعتماد و کارهای بزرگ و ناتمام را به جوانان پرشور و انقلابی واگذار کرد، افزود: شهید همدانی نه تنها در ایران بلکه این کار را در سوریه نیز انجام داده و بسیاری از جوانان و معارضان سوری را به نیروهای جبهه مقاومت جذب کرده است.

فرجی با اشاره به اینکه سردار همدانی همیشه در میان جوانان حضور پیدا می‌کرد، ادامه داد: شهید همدانی در بین جوانان با سلایق مختلف ارزش و جایگاه ویژه‌ای داشت همچنین این شهید بزرگوار معتقد بود جوانان ایرانی از جوانان سایر کشورها بالاتر بوده و اهمیت ویژه‌ای برای آن‌ها قائل بود.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با اشاره به روز تشییع شهید همدانی و حضور پرشور مردم همدان در این مراسم خاطرنشان کرد: در ان روز همه مردم همدان آمدند و شش خیابان اصلی همدان تعطیل بود و مردم به احترام این شهید بزرگوار کسب و کار خود را تعطیل کردند.

وی با بیان اینکه شهید همدانی با همه مردم رفیق و در خیر و شر آن‌ها شریک بود، گفت: سردار همدانی انسان‌های بزرگی را تربیت کرده که به صورت گمنام در نقاط مختلف در حال خدمت هستند.

فرجی با تأکید بر اینکه سردار همدانی تنها یک نفر نبود بلکه یک جمعیت است که تفکر وی در زمینه‌های مختلف را قبول داشتند، از مردم خواست پروتکل و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و برنامه‌های سالگرد را به صورت مجازی و از منزل پیگیری کنند.

۴۶

کد خبر 1440816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =