۰ نفر
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
آبگیری سد گیلارلو شهرستان گرمی

با شروع فصل پاییز و آغاز بارش ها، اداره منابع آب شهرستان گرمی با بکارگیری نیروهای عملیاتی خود اقدام به آبگیری سد گیلارلو نمود .  

به گزارش خبرآنلاین از اردبیل مهندس رضا بدرزاده رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی گفت: همه ساله با شروع فصل پائیز و افزایش آب رودخانه ها در اثر عدم‌ استفاده کشاورزان از آبهای جاری رودخانه ها در این فصل از سال و همچنین افزایش دبی رودخانه ها در اثر بارش ها، اداره منابع آب شهرستان گرمی در راستای اهداف سازمانی خود مبنی بر تامین و عرضه آب مطمئن برای بخشهای مختلف مصرف، اقدام به آبگیری و ذخیره سازی آب در پشت سدها می کند.
وی خاطرنشان کرد: سد گیلارلو با حجم مخزن ۵.۸ میلیون متر مکعب از طریق آب مازاد رودخانه های برزند چایی و دیزج چایی بواسطه کانالی بطول ۱۶ کیلومتر تغذیه می گردد .
مهندس بدرزاده اظهار داشت: با آبگیری و ذخیره سازی آب در فصول سیلابی و غیر فصلی، ۷۰۰ هکتار از اراضی دیم پائین دست این سد آبیاری می گردد .
رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی عنوان کرد: پیرو هشدار هواشناسی مبنی بر بارش باران و احتمال بروز سیلاب و آمادگی قبلی نیروهای این اداره در مقابل افزایش آبدهی و سیلابی شدن رودخانه ها، نیروهای عملیاتی این اداره در راستای کنترل و مدیریت سیلاب تمامی رواناب و سیلاب  حاصل از بارندگی ردخانه برزند را به مخزن سد گیلارلو انتقال دادند .
گفتنی است سد گیلارلو در ۷ کیلومتری شهرگرمی استان اردبیل و از جاذبه های گردشگری این شهرستان می باشد .

46

کد خبر 1440886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =