شهروندان هندیجان کروناراجدی بگیرند

جلسه ستاد کرونا شهرستان هندیجان به ریاست مهندس علی بویری فرماندار هندیجان، دکتر رئیسی مدیر شبکه بهداست و درمان هندیجان بخشداران، مدیران و سایر اعضاء این ستاد در سالن جلسات فرمانداری هندیجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین  در ابتدای این جلسه مهندس علی بویری فرماندارهندیجان ضمن تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: با توجه به توصیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درمورد انجام عزاداری در منزل و بنابه دستور ستاد ملی کرونا هرگونه پیاده روی، برپایی موکب یا تجمع برای عزاداری و پخش نزورات ممنوع میباشد.
وی افزود: در مورد وضعیت کرونا در استان و شهرستان اظهار داشت: سن ابتلا پایین آمده و مرگ و میر نیز افزایش یافته است و از طرفی ظرفیت بیمارستانها تکمیل شده و ما نیز تجربه این بیماری را در کنار سایر بیماریهای تنفسی شایع در فصول پاییز و زمستان نداریم، وضعیت سخت و سنگینی پیش روی ماست.
نماینده عالی دولت ادامه داد: از همه مردم شریف هندیجان استدعا دارم با توجه به اینکه هر لحظه به پیک بیماری نزدیکتر میشویم نهایت همکاری را با خدمتگزاران خود در شبکه بهداشت و درمان و سایر ارگانها داشته باشند. استفاده بدون وقفه از ماسک درکنار رعایت فاصله اجتماعی و سایر شیوه نامه های مقابله با کرونا میبایست به جدیت انجام شود. درادامه
دکتر رئیسی رئیس شبکه بهداشت درمان نیز ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی درمورد وضعیت بیماری کرونا در شهرستان گفت: در دو هفته گذشته تعداد ۷۳ مورد تست کرونا در بیمارستان و مرکز ۱۶ ساعته کرونا انجام گرفته که تعداد ۴۳ مورد مثبت شناسایی شده است که از این تعداد  ۷ مورد از بیماران بستری و یک نفر نیز متاسفانه جان خود را از دست داد.
وی افزود: متاسفانه در دوهفته اخیر ۴۰ درصد افراد بستری زیر چهل سال میباشند و در تمامی بیماران مسن، سابقه حداقل یک مورد بیماری در اعضاء جوان خانواده مشاهده میشود. بررسیها نشان میدهد که در تمامی ابتلاهای جدید، سایر اعضاء خانواده نیز مبتلا شده اند. از طرفی شیوع کرونا در میان کارمندان نیز بسیار زیاد شده که با پایین آمدن آمار استفاده از ماسک در بین آنان همخوانی دارد. درصد استفاده از ماسک در بین مردم ۴۰ درصد و رعایت فاصله گذاری ۵۵ درصد می باشد.
وی ادامه داد: با توجه به این شرایط نیاز فوری وجود دارد جهت مداخله و اعمال دستورات و توصیه های جدید مقابله با کرونا در ادارات، بانکها، صنوف، پمب بنزینها، مکانهای توزیع اقلام دولتی و هرگونه تجمع برای کم کردن فاصله اجتماعی و اجبار در استفاده از ماسک.
در پایان موارد زیر جهت اجرا مورد تصویب حاضرین جلسه قرار گرفت:
- اطلاع رسانی و انجام اقدامات لازم شهرداری ، اداره ارشاد اسلامی، شبکه بهداشت و درمان و سایر ارگانهای مرتبط جهت فرهنگ سازی و بالابردن حساسیت در میان مردم برای رعایت هرچه بیشتر شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی
-تشدید بازرسیها و نظارت دقیق بر اجرای دستورالعمل ها در ادارات و ارگانها و برخورد جدی و بدون مماشات با متخلفان
-برخورد جدی با کارمندان ناقض دستورالعملهای بهداشتی توسط مدیران آنها
-برخورد نیروی انتظامی با هرگونه تجمع خصوصا تجمع جوانان در مبادی ورودی و پارکها
-تعطیلی تمامی صنوف در ساعت ۱۲ شب
-دادن مرخصی بدون احتساب به کارمندانی که تاییدیه ابتلا به کرونا از شبکه بهداشت و درمان هندیجان داشته باشند و استفاده اجباری ماسک و فاصله اجتماعی برای صاحبان صنوف و مراجعین و برخورد جدی با متخلفان انجام خواهد شد.

48

کد خبر 1440943

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =