دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: دفاع مقدس، جوانان ما را به فرماندهانی بزرگ تبدیل کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همدان گفت: در جنگ، جوانان ما به فرماندهان بزرگی تبدیل شدند که یکی از آن‌ها شهید حسین همدانی بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سرلشکر پاسدار محسن رضایی در مراسم پنجمین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار حاج‌حسین همدانی با اشاره به نقش رزمندگان و فرماندهان همدانی در دوران دفاع‌مقدس گفت: وقتی در حال آماده‌شدن برای اجرای عملیات فتح‌المبین بودیم حاج‌احمد متوسلیان، شهید همت، شهید همدانی و شهید شهبازی را به من معرفی کرده و بعد از آن نیز تیپ ۲۷ محمد رسوال‌الله(ص) را در دو کوهه تشکیل دادند.

وی با بیان اینکه شهید همدانی علاوه بر همدان و گیلان، در کرمانشاه و بعد از دفاع‌مقدس نیز در تهران، فرماندهی لشکر محمد رسول‌الله‌(ص) را عهده دار بود، افزود: شهید همدانی شاید تنها فرماندهی است که در چهار استان بر چهار لشکر فرماندهی کرد.

سرلشگر رضایی اضافه کرد: در عملیات الی بیت المقدس به شهید همدانی گفتم باید تیپ انصارالحسین(ع) همدان را تشکیل دهید، بعد از انجام عملیات‌های مختلف دیدیم ظرفیت بیشتری دارد به این دلیل او را برای تشکیل سپاه قدس به گیلان اعزام کردیم.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح ماجرای شکل‌گیری ۱۰ لشگر در استان همدان که به ابتکار شهید صوفی محقق شد، گفت: وقتی تصاویر رژه ۱۰ لشگر و حضور گسترده مردم همدان در تلویزیون پخش شد این سیل جمعیت سبب امیدواری مردم و ترس دشمنان شد.

سرلشکر رضایی با اشاره به شخصیت ممتاز شهید همدانی، وی را از جمله ثمرات ولایت دانست و گفت: من ایشان را از زمان عملیات فتح‌المبین می‌شناسم، زمانی که ما در حال آماده‌شدن برای اجرای این عملیات بزرگ در سال دوم جنگ بودیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهید همدانی در اواخر عمر خود نیز مانند شهید سلیمانی بی‌تاب بود و می‌خواست به رفقای شهیدش بپیوندد، اظهار داشت: ایشان در سال‌های آخر عمر خود وارد عرصه دفاع از حرم شده و پس از شهید سلیمانی تبدیل به شخص دوم جبهه مقاومت شد.

افرادی مانند شهید سلیمانی٬ شهید مهدی باکری‌٬ شهید خرازی٬ حاج‌احمد متوسلیان و شهید همت نیز سرگذشتی مانند شهید همدانی دارند و باقی رزمندگان نیز افرادی هستند که در دریای عظم دفاع مقدس ساخته شدند.

وی دلیل توانمندی کشور را وجود چنین افراد دانست و تاکید کرد: اگر ایران توانست بعد از سال‌ها تمام قد روی پای خود بایستد و اگر امروز هر کشوری غلطی بکند ولو اینکه آمریکای قداره بند باشد، سیلی محکمی از ملت ایران می‌خورد، ثمره دفاع‌مقدس است٬ رویدادی که منشاء رشد و بالندگی ایران٬ مردم٬ جوانان و افتخارات بزرگ ما است.

‌دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه چرا نباید دست به دست هم داده و کشور را نسازیم٬ عنوان کرد: در جنگ تحمیلی؛ همت٬ متوسلیان٬ شهبازی و همدانی با وجود اینکه از چهار شهر مختلف بودند، اما برادرانه در کنار هم قرار گرفته و جنگیدند. 

سرلشکر رضایی با اشاره به اینکه تبعیت از ولایت را باید در وصیت‌نامه شهید سلیمانی و شهید همدانی دید، اظهار داشت: برای باهم‌بودن باید ببینیم تکلیف‌مان چیست، همانگونه که در دفاع‌مقدس و در جبهه به‌دنبال تکلیف بودیم٬ تکلیفی که همراه با عقلانیت و تدبیر بود،​ برادری و وحدت شعبه‌ای از ولایت است پس اگر به دین خدا عمل کنیم و گوش به فرمان ولی‌فقیه باشیم، چیزی نمی‌تواند ما را شکست دهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: شهید همدانی مولود یک تفکر اندیشه و اعتقادی است که سبب شد از همان ابتدا وارد مسیر ولایت شده و تا انتها نیز دراین مسیر دچار تزل نشود.

کد خبر 1441055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =