رئیس جمهور عراق: انقلاب دربرابر بی‌عدالتی اجتناب ناپذیر است

ایسنا نوشت: رئیس جمهور عراق امروز(پنجشنبه) گفت، "انقلاب، اصلاحات و تغییر در برابر ظلم و استبداد، امری اجتناب ناپذیر است، هرچند هزینه بر باشد".

به گزارش روسیا الیوم، برهم صالح، رئیس جمهور عراق طی سخنرانی به مناسبت اربعین امام حسین(علیه السلام) تاکید کرد: سالروز اربعین امام حسین (علیه السلام) یاد آور انقلاب عدالت اجتماعی و انقلاب اصلاحات در برابر بی‌عدالتی و استبداد است. امام حسین(ع)، اهل بیت و همراهانش که جان خود را فدای دفاع از ارزش‌های عدالت و عزتمندی نمودند، درس‌های جانفشانی را به ما می‌آموزند.

وی افزود: در این سالروز جاودان، ما باید از آن ارزش‌های والا الهام بگیریم وآنها باید راهی برای اجرای اصلاحات و تغییرات لازم به خاطر کشوری توانمند، مقتدر، دارای حاکمیت و خادم شهروندانش باشد. کار و تلاش ما باید مبارزه با فسادی باشد که عراقی‌ها را سال‌ها از برکات کشورشان محروم کرد.

صالح ادامه داد: من به میلیون‌ها انسانی که برای بزرگداشت اربعین امام حسین (علیه السلام) به سوی کربلای مقدس عزیمت کرده اند، درود می‌فرستم و در عین حال بر لزوم اتخاذ تدابیری برای محافظت از زائران محترم دربرابر پاندمی کرونا تاکید می‌کنیم و از خداوند متعال می‌خواهیم که از آنها و همه عراقی‌ها محافظت نماید.

310 310

کد خبر 1441258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =