پیام تسلیت سیدحسن خمینی، ربیعی و هادی خامنه ای درپی درگذشت استاد شجریان

درپی درگذشت استاد شجریان، برخی چهره های سیاسی پیام تسلیت صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، یادگار امام در پیامی درگذشت استاد محمدرضا شجریان را تسلیت گفت.

در پیام تسلیت سیدحسن خمینی آمده است:

درگذشت هنرمند بزرگ و کم نظیر استاد محمدرضا شجریان را خدمت جامعه هنری کشور و دوستداران ایشان و به خصوص خانواده محترم آن مرحوم به ویژه فرزند گرامی‌شان جناب آقای همایون شجریان تسلیت عرض می‌نمایم. بی‌شک نام و آوازه ایشان فراتر از زمانه ما و در پهنه ای وسیع تر از جغرافیای ما باقی خواهد ماند.

از خدای متعال غفران واسع را برای ایشان مسألت دارم.

سخنگوی دولت درگذشت استاد شجریان را تسلیت گفت

همچنین علی ربیعی، سخنگوی دولت در پیامی که آن را در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد، درگذشت استاد محمدرضا شجریان را تسلیت گفت.

در متن توییتری سخنگوی دولت آمده است: نماد هنر و استاد آواز دل شجریان از جهان خاکی رخت بربست. او به راستی مردمی بود و از آن دسته آدمهایی است که در ضمیر جان و دل افراد یک جامعه جای دارند. فقدان این یار دل جامعه را به تمامی فارسی‌زبانان و دوستدارانش تسلیت می‌گویم. 

هادی خامنه ای: استاد شجریان با وجود برخی جفاها و بی‌مهری‌ها، در پایبندی به عهد خود با مردم، ذره‌ای تردید نکرد

حجت الاسلام و المسلمین "سید هادی خامنه ای" نیز در پیامی درگذشت استاد آواز ایران "محمد رضا شجریان" در اربعین حسینی را تسلیت گفت.

 متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای بدین شرح است:

و یبقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام

درگذشت استاد برجسته و هنرمند بی بدیل، مرحوم "محمدرضا شجریان"، موجب تأسف و تأثر گردید.

آن مرحوم که در خانواده‌ای اهل معرفت و خادم قرآن بالید، عمر خود را وقف خدمت به فرهنگ و موسیقی و ادبیات ایران نمود که جلوه‌ای از عرفان بزرگان اهل معنا بود.

"آن وجود نازنین، همواره در کنار مردم ماند و با وجود برخی جفاها و بی‌مهری‌ها، در پایبندی به عهد خود با مردم، ذره‌ای تردید نکرد."

اینجانب به روح او درود می‌فرستم و این ضایعه را به خانواده و فرزندان و همه بستگان و دوستداران ایشان در ایران و دیگر کشورها تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم، رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

2727

کد خبر 1441350

برچسب‌ها