پیشنهاد خاکسپاری محمدرضا شجریان در نیشابور

دکتر مظفری طی پیشنهادی خاکسپاری محمدرضا شجریان در نیشابور دکتر مظفری طی پیشنهادی خاکسپاری محمدرضا شجریان در نیشابور

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که خود از فرزندان خراسان و دیار نیشابور است و سالها در آن استان، مسئولیتهایی از فرمانداری تا نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را داشته، در یادداشتی به مناسبت درگذشت خسرو آواز ایران، ضمن تسلیت این ضایعه تاسف بار که همزمان با اربعین حسینی اتفاق افتاد ، پیشنهاد کرد درصورتی که شرایط تدفین استاد شجریان در محل مورد وصیت در توس وجنب آرامگاه فردوسی مهیا نباشد؛ این فرزند رشید ایران در نیشابور کنار مقبره خیام و عطار از بزرگان فرهنگ و ادب ایران به خاک سپرده شود.
دکتر غلامحسین مظفری در یادداشتی به مناسبت درگذشت محمدرضا شجریان از مفاخر کشور، با تسلیت به همایون شجریان و سایر اعضای خانواده وی نوشت: حیف و صد حیف که هر از گاهی یکی از فیروزه‌ها و تابش‌های فروغ مهر و هنر این سرزمین به خاموشی می گراید.
در بخش دیگری از این سوگنامه آمده است: امشب که خبر تلخ درگذشت استاد شجریان را شنیدم، یادروزی افتادم که در مسیر تهران به نیشابور از جاده شمال محدوده گرگان در حال طی مسیر بودم .همایون عزیز در تماس تلفنی، خبر فوت استاد پرویز مشکاتیان را داد.
از من در خصوص محل دفن زنده یاد پرویز مشکاتیان نظر خواستند. در آن زمان برخی مایل به دفن ایشان درقطعه هنرمندان بودند. آن زمان من گفتم وخواهش کردم بدون تردید نیشابور را برای آرامیدن " فرزند نیشابور " انتخاب کنند و همان شد.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: نیشابور ؛ جوار عطار وخیام و صدها تن ازشخصیت های بزرگ تمدن ایران زمین است؛
استاد شفیعی کدکنی که عمرشان دراز باد ، وصیت کرده اند در این خاک و در کنار عطار ، آرمگاه ابدیشان باشد.
در پایان یادداشت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش آمده است: اکنون با غم و اندوه در فقدان آن چهره ممتاز و محبوب در ایران و جهان، پیشنهاد دارم اگر برای اجرای وصیت استاد شجریان شرایط مهیا نشد،نیشابور این فشرده ایران بزرگ، میتواند و مفتخر است که مدفن استاد بزرگ آواز ایران و حنجره ای باشد که صدا و نغمه هایش تا ابد جاودانه خواهد ماند.

46

کد خبر 1441387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =