۲ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری از بیمه روستاییان برخوردار شدند

ایرنا نوشت: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: ۲ هزار و ۷۷ نفر از روستاییان و عشایر استان در نیمه نخست سالجاری زیر پوشش این صندوق قرار گرفتند.

جعفر شاهبندری  افزود: با احتساب افراد جدید، مجموع افرادی که زیرپوشش این صندوق قرار دارند به ۳۶ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.
وی ادامه داد: همچنین در همین مدت ۱۶۰ نفر مستمری بگیر، ۱۳۵ نفر بازنشسته، ۱۱ نفر ازکارافتاده و ۱۴ نفر مستمری‌بگیر فوتی از خدمات این صندوق برخوردار شدند.
شاهبندری با تاکید بر اطلاع‌رسانی طرح بیمه روستاییان و عشایر در استان، تصریح کرد: ۱۶۳ هزار مشمول این صندوق هستند که تاکنون زیرپوشش بیمه قرار نگرفته‌اند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: هم اینک ۲ هزار و ۲۶۰ نفر مستمری‌بگیر، ۹۱۹ نفر بازنشسته، ۲۸۰ نفر بازنشسته و یک هزار و ۶۱ نفر مستمری‌بگیر فوتی از خدمات این صندوق برخوردار هستند.
به گفته وی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری در ۲ سال متوالی در سال‌های ۹۸ و ۹۷ رتبه برتر جذب مشمولان طرح در سطح کشور را کسب کرد.
شاهبندری با بیان اینکه سن بیمه شده باید حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال باشد، افزود: حق بیمه به صورت سالانه پرداخت می‌شود و که در صورت ناتوانی بیمه شده از پرداخت یکباره به صورت اقساطی پرداخت می‌شود.
گفتنی است ، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۱۳۸۴ در کشور تشکیل شد اما چون در آن زمان این صندوق تنها مختص به روستاییان و عشایر بود، مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ تصویب کرد تا این صندوق به ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز خدمات‌رسانی کند که این قانون در نهایت در سال ۱۳۹۵ به مرحله اجرا رسید.
چهارمحال و بختیاری با بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارای ۳۵ درصد جمعیت روستایی است و به عنوان دومین استان عشایرنشین کشور ۱۲۶ هزار نفر از جمعیت عشایری کشور را به خود اختصاص داده است.

46

کد خبر 1441398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =