رسیدن همزمان مسی و سوارز به رکورد مریخی

ورزش سه نوشت: در شروع رقابتهای مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی، لیونل مسی و لوئیس سوارز گلزنی کردند تا به رکورد رونالدو نازاریو در بیشترین گلزنی برای تیم‌های ملی آمریکای جنوبی برسند.

در شروع رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در آمریکای جنوبی شاهد پیروزی آرژانتین و اروگوئه بر حریفان خود با گلزنی لیونل مسی و لوئیس سوارز بودیم. مسی و سوارز به این ترتیب همزمان به رکورد رونالد نازاریو برزیلی در بیشترین گلزنی برای تیم‌های ملی آمریکای جنوبی در مسابقات رسمی رسیدند.

رونالدو نازاریو برای تیم ملی کشورش برزیلی در مسابقات رسمی 39 گل به ثمر رسانده. دیشب سوارز با گلزنی مقابل شیلی و سپس مسی با گلزنی مقابل اکوادور به رکورد او رسیدند. البته مسی رویهم رفته برای آرژانتین 71 گل به ثمر رسانده ولی بیش از نیمی از گلهای او در مسابقات دوستانه بوده و رکورد مسی در مسابقات رسمی همان 39 گل ملی است.

مسی و آرژانتین در مقابل اکوادور شب سختی داشتند و با تک گل او از روی نقطه پنالتی به پیروزی رسیدند. در طول 90 دقیقه پای مسی در محوطه جریمه حریف تنها یک بار به توپ تماس پیدا کرد و آن هم زمانی بود که او ضربه پنالتی اش را گل کرد. مسی البته در جریان بازی دو موقعیت خوب هم ساخت که هدر رفت.

سوارز هم در بازی اروگوئه و شیلی وضعیت مشابهی با مسی داشت و پنالتی او که یکی از دو گل کشورش بود تنها شوتی بود که او در 90 دقیقه در چارچوب دروازه شیلی شلیک کرد. اروگوئه هم در نهایت با نتیجه 2-1 به پیروزی رسید.

258 41

کد خبر 1441445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =