تازه‌ترین نظرسنجی انتخابات آمریکا؛بایدن همچنان پیشتاز است

ایرنا نوشت: جدیدترین نتایج نظرسنجی‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۳ آبان آمریکا نشان از تداوم و افزایش برتری جو بایدن بر دونالد ترامپ دارد.

نتایج نظرسنجی یکی از گروه‌های وابسته به حزب دموکرات از میان ۸۶۳ رأی دهنده احتمالی در سراسر آمریکا نشان می‌دهد که بایدن با فاصله‌ای ۱۵ درصدی توانسته حمایت ۵۶ درصد پاسخ دهندگان این تحقیق را کسب کند. این نظرسنجی که ۶ اکتبر و پیش از برگزاری مناظره معاونان رقبای دموکرات و جمهوریخواه انجامش نشان می‌دهد که ۴۱ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی از ترامپ حمایت می‌کنند.

موسسه افکارسنجی مورنینگ کانسالت نیز در روزهای ۵ تا ۷ اکتبر از میان بیش از ۱۷ هزار رأی دهنده احتمالی در سراسر آمریکا دست به نظرسنجی زد. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که ۵۲ درصد پاسخ دهندگان از نامزد دموکرات‌ها و ۴۳ درصد آنان از نامزد جمهوریخواهان حمایت می‌کنند.

نتایج جدیدترین نظرسنجی در آن سوی اقیانوس اطلس نیز نشان می‌دهد که اکثر شهروندان هفت کشور اروپایی از پیروزی بایدن مقابل ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حمایت می‌کنند.

طبق نتایج نظرسنجی موسسه یوگاو، ۸۰ درصد از شرکت کنندگان در دانمارک، ۷۱ درصد در آلمان، ۶۴ درصد در فرانسه، ۶۱ در انگلیس خواهان پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا هستند. در ایتالیا نیز ۵۸ درصد از شرکت کنندگان خواهان پیروزی بایدن و تنها ۲۰ درصد خواهان حضور مجدد ترامپ در کاخ سفید هستند.

310 310

کد خبر 1441584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بهروز IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  0 0
  شکست ترامپ جنایتکار وقاتل حتمی است
 • سوسن IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  0 0
  بایدن پیروز است لا اقل اگر قرار باشد با امریکا مذاکره شود ترجیح میدهیم بایدن باشد چون قاتل سردار محبوب کشور ایران نبوده با ترامپ قاتل هرگز مذاکره نخواهیم کرد
 • مراد IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  0 0
  ترامپ شکست خوردی تمام