اخراج بیش از ۶ هزار واحد دام غیرمجاز از مراتع آزادبر شهرستان کرج

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج اعلام کرد: بیش از ۶ هزار واحد دام غیرمجاز از مراتع این شهرستان اخراج شد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : «سیاوش ذاکری» با اعلام این خبر گفت: ورود دام غیرمجاز و چرای بی‌رویه به عنوان عوامل مهم در تخریب پوشش گیاهی به شمار می‌روند که از این رو اقدام حفاظتی مدیریت چرا و کنترل دام راهکاری برای ایجاد تعادل دام و مرتع و همچنین جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب پوشش گیاهی قلمداد می‌شود.

وی افزود: با هدف حفظ و توسعه پوشش گیاهی و جلوگیری از تخریب و ارتقاء اکوسیستم عرصه‌های طبیعی، تیم‌های کنترل دام متشکل از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی با گشت در مراتع آزادبر شهرستان کرج، علاوه بر کنترل پروانه چرای بهره‌برداران، نسبت به اخراج بیش از ۶ هزار واحد دام از مراتع این شهرستان به سمت مراتع طالقان اقدام کردند.

وی خطاب به دامداران و بهره‌برداران تاکید کرد: از ورود زود هنگام دام و خارج از فصل چرا به مراتع ییلاقی این شهرستان خودداری کنند که در غیر این صورت طبق مقررات قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی همچنین خواستار همکاری مردم و طبیعت دوستان در زمینه حفظ و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی شد و تصریح کرد:  تلفن ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت اخبار و گزارش‌های مردمی در ارتباط با هرگونه تخلف در عرصه‌های منابع طبیعی است.

این گزارش می‌افزاید: مراتع آزادبر شهرستان کرج یکی از مراتع ییلاقی استان البرز محسوب می ‌ود و همه ساله در فصل تابستان تعدادی از دام ها در این مرتع چرا می کنند و دامداران پس از اتمام فصل چرا بایستی نسبت به خروج دام خود از این مراتع اقدام نمایند.

46

کد خبر 1441852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =