برگزاری برنامه آموزشی محیط زیست برای کودکان در قشم

مدیر محیط زیست منطقه آزاد قشم از اجرای برنامه آموزشی تحت عنوان « قدم های دره شوری در جزیره قشم » به منظور علاقه مند نمودن کودکان در زمینه حفظ محیط زیست و منابع ارزشمند طبیعی در این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم :  سید محمد هاشم داخته گفت: این برنامه آموزشی به مناسبت روز جهانی کودک و محیط زیست در راستای اهداف ارزشمند، خدمات و دستاوردهای محیط زیستی مهندس « بیژن فرهنگ دره شوری »  در سطح جزیره قشم، استان هرمزگان و کشور برای کودکان گروه سنی (ج) ٩ تا ١١ سال برگزار می شود.
« بیژن فرهنگ دره‌ شوری کارشناس محیط زیست، پژوهشگر و بوم‌شناس طبیعت ایران است. وی از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۷۶ از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست ایران و از سال ۱۳۷۹ مسئولیت اداره محیط زیست منطقه آزاد جزیره قشم را بر عهده گرفت و علاوه بر تأسیس اولین ژئوپارک خاورمیانه در قشم، نسل لاک‌ پشت های در خطر انقراض پوزه عقابی را در این جزیره با مشارکت جامعه محلی تحت حفاظت و مراقبت قرار دادند.
مدیر محیط زیست منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه براساس این برنامه پس از شناسایی و استعدادیابی کودکان علاقه مند،  آموزش های مربوطه توسط متخصصان کودک، سمن های فعال محیط زیستی و کارشناسان محیط زیست منطقه آزاد قشم روی جامعه هدف انجام می شود، تصریح کرد: این افراد به صورت مداوم این کودکان را رصد و هدایت می کنند تا با ایجاد تفکر محیط زیستی و همچنین استعدادی که در خود کودکان نهفته است، دیدگاه روشنی در زمینه طبیعت و محیط زیست به کودکان انتقال داده شود.
داخته یادآور شد: مطابق این برنامه آموزشی درنهایت کودکان در قالب فیلم، عکس، مقاله و داستان دیدگاه و آموخته های خود را درخصوص حفظ محیط زیست ارائه می کنند و دراین زمینه کارشناسان مربوطه همواره در کنار کودکان هستند.
گفتنی است علاقه مندان برای شرکت در این برنامه آموزشی می توانند از طریق شماره واتساپ ۰۹۹۱۵۲۲۳۰۰۱ تا ۲۰ مهرماه جاری ثبت نام  کنند.

48

کد خبر 1441953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =