هشدار درمورد تاثیر کرونا بر سلامت روان

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر در مورد تاثیر کرونا بر سلامت روان مردم هشدار داد و بر لزوم آگاهی بخشی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین ؛ دکتر نایب فدایی گفت: هفته سلامت روان، با هدف افزایش توجه، آگاهی بخشی در این خصوص و با شعار جهانی «سلامت روان برای همه: سرمایه گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا» برگزار می شود.

وی افزود: اهمیت سلامت روان درجامعه با توجه به ظهور پاندمی نوپدید کرونا افزایش چشمگیری یافته که این موضوع به دلیل تاثیری است که این بحران با ایجاد تنش های فراوان بر زندگی میلیاردها نفر در سراسر جهان داشته است.

فدایی ادامه داد: نباید مردم را در شرایط بحرانی تنها گذاشت. وجود متخصصین متعهد و برقراری نظام مراقبت های بهداشت اولیه، در دسترسی به خدمات سلامت روان اهمیت بالایی دارند.

وی در پایان گفت : نقش مردم و سازمان‌های مردم نهاد، تأثیر جدی در پیشرفت برنامه‌های ما و ارتقای شاخص‌های سلامت به ویژه در زمینه سلامت روان خواهد داشت و بیمه ای موثر در زمینه دسترسی بیشتر به خدمات سلامت روان را فراهم می کند و همراهی رسانه ها می تواند در تبیین وضعیت سلامت و انگ زدایی نقشی موثر داشته باشد.

46

کد خبر 1442079

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =