حمله ارتش سایبری آمریکا به یکی از بزرگترین شبکه‌های باج‌افزار سایبری در آستانه انتخابات

ایسنا نوشت:ارتش آمریکا دست به عملیاتی با هدف مختل ساختن بزرگترین شبکه بات‌های اینترنتی جهان به دنبال بالا گرفتن نگرانی‌ها از بابت مغشوش ساختن انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور با یک حمله باج‌افزاری زده است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، در هفته‌های اخیر فرماندهی سایبری ارتش آمریکا به شبکه مذکور مشهور به Trickbot از طریق ورود به سیستم‌هایش و "قطع ساختن و سردرگم کردن اپراتورها" حمله کرده است.

گمان برده می‌شود شبکه Trickbot توسط یک گروه از مجرمان سایبری روس زبان از محل اروپای شرقی اداره می‌شود.

بر اساس این گزارش آنها کنترل دست کم یک میلیون کامپیوتر را از طریق فیشینگ به دست آورده‌اند. آنها بعد از دسترسی پیدا کردن به این کامپیوترها می‌توانند آنها را با بدافزارهای دیگر از جمله باج افزار آلوده سازند.

بر اساس گزارشی که روز جمعه از سوی واشنگتن پست انتشار یافت، "وزارت امنیت داخلی آمریکا نگران است یک حمله با باج افزار به دفاتر محلی یا ایالتی ثبت رای دهندگان و سیستمهای مربوطه باعث اختلال در تدارکات برای انتخابات سوم نوامبر شده و یا در روز انتخابات سردرگمی یا صفوف طولانی را موجب شود."

عملیات فرماندهی سایبری آمریکا با هدف "مختل سازی" شبکه Trickbot و مبارزه با این نگرانی‌ها اجرا شده است.

ژنرال پل ناکاسون، رئیس فرماندهی سایبری به واشنگتن پست عنوان کرد: اولویت اول من داشتن یک انتخابات ایمن، همراه با امنیت و مشروع در 2020 است.

او خاطرنشان کرد: وزارت دفاع و مشخصا فرماندهی سایبری آمریکا مشغول پشتیبانی از رویکرد کلی‌تر و با در نظر گرفتن کل دولت برای تامین امنیت انتخابات ما هستند.

آلکس هولدن، یک کارشناس ارشد امنیت اطلاعات و رئیس شرکت تخصصی Hold Security مشغول رصد عملیات فرماندهی سایبری بوده است.

در یک گزارش در وبلاگ فن آوری Krebson Security به نقل از هولدن آمده که گفته است، فرماندهی سایبری آمریکا توانسته اپراتورهای Trickbot را در 10 روز اول عملیات از طریق مختل سازی این شبکه رباتهای اینترنتی سرخورده سازد.

در این وبلاگ تصریح شد: به نظر می‌رسد که حمله به Trickbot باعث قطع شدن دسترسی اپراتورها از تعداد زیادی از کامپیوترهی قربانی شده است.

با این حال این برای کاملا تعطیل کردن این بزرگترین بات نت جهان کافی نبوده است.

واشنگتن پست به نقل از یک مقام ناشناس نوشت: در زمانی که باج افزار دارد جهان را می‌بلعد، این عملیاتی علیه یکی از بزرگترین و فعالترین جریانهای تهدید آمیز است.

310 310

کد خبر 1442227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =