دستگیری همسر سابق، عامل مزاحمت در فضای مجازی

ایرنا نوشت: پلیس در اعلام مهمترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از شناسایی فردی خبر داد که با ایجاد یک صفحه جعلی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی همسر سابق خود می‌کرد.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه خانمی جوان و ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی برای وی و خانواده‌اش با انتشار تصاویر خصوصی  ایجاد مزاحمت کرده است، رسیدگی به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی گفت: پس ازحضور شاکیه، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل شد و با جمع‌آوری مدارک و مستندات پرونده توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم به همراه ادوات هوشمند ارتکاب جرم دستگیر شد.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: در ابتدا متهم منکر بزه ارتکابی شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود.

سلیمانی ادامه داد: در بازجویی اولیه انجام‌شده، مشخص شد که متهم به دلیل مشکلاتی که قبلاً با شاکیه داشته است اقدام به انتشار تصاویر وی در فضای مجازی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1442328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =