وکیل: خطر سقوط و کسر امتیاز پرسپولیس را تهدید نمی‌کند

امیرساعد وکیل کارشناس حقوقی اعلام کرد بر اساس قوانین انضباطی فیفا فعلا خطر سقوط به دسته پایین تر یا کسر امتیاز پرسپولیس را تهدید نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، باشگاه پرسپولیس که با پنجره نقل و انتقالاتی بسته مواجه شده، هنوز نتوانسته پول برانکو ایوانکوویچ را پرداخت کند و به همین خاطر آنها از جذب بازیکن جدید محرومند. فیفا به پرسپولیسی‌ها اعلام کرده زمانی که طلب برانکو را پرداخت کنند پنجره شان باز می‌شود اما با توجه به مصاحبه اخیر سرمربی سابق سرخ‌ها این نگرانی به وجود آمده که شاید با پرداخت نشدن این پول پرسپولیس مجازات های سنگین تری مثل کسر امتیاز یا سقوط به دسته پایین تر را نیز تجربه کند.

در چنین شرایطی امیرساعد وکیل، کارشناس حقوقی توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرده است. این کارشناس مسائل حقوقی ورزشی گفت:‌«در نامه ای که فدراسیون جهانی فوتبال به پرسپولیس زده، آمده که بر اساس ماده 15 آیین انضباطی فدراسیون جهانی پرسپولیس تا زمان پرداخت پول به برانکو از داشتن پنجره نقل و انتقالاتی باز محروم است. مساله مهم این است که ما در این جا با وضعیت تنبیه پلکانی مواجه نیستیم. رویه فیفا اینگونه است که در همان حکم انضباطی ذکر می‌کند که اگر تا این زمان پول را پرداخت نکنید، مجازاتی برایتان در نظر گرفته می‌شود. در اینجا کمیته انضباطی فیفا چیزی بیشتر از بسته ماندن پنجره نقل و انتقالات تا زمان پرداخت پول ذکر نکرده است.»

او ادامه داد: «از طرفی اگر فیفا بخواهد مجازاتی مانند کسر امتیاز یا سقوط به دسته پایین تر را اعمال کند حتما قبل از آن نامه مجددی خواهد زد و فرصت کوتاهی خواهد داد تا پول پرداخت شود. بدون نامه فیفا هرگز چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد و تا قبل از ابلاغ جدید یا هشدار فیفا خطری پرسپولیس را تهدید نمی‌کند.»

این کارشناس حقوقی همچنین گفت:‌«توجه داشته باشید که در ماده 15 آمده که سقوط به دسته پایین تر و کسر امتیاز همزمان اجرا نمی‌شود و اگر پرسپولیس به آن روز هم برسد(که تا زمان هشدار جدید نمی‌رسد) با یکی از مجازات ها محکوم می‌شود. »

256 251

کد خبر 1442348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
    0 3
    آره شما درست می فرمائید کسر امتیاز نیست ،ولی سقوط به دسته پایین تر هستش ،شرم به دشمنان پرسپولیس ،آه این هواداران پرسپولیس دامنگیر شما خواهد شد ،شک نکنید.