بایدن: باخت من، تنها از راه "حیله‌گری در انتخابات" ممکن است

ایسنا نوشت: نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت "تنها راهی" که می‌تواند در انتخابات به دونالد ترامپ ببازد، از طریق "حیله‌گری" در مراکز رأی‌گیری است.

به گزارش آسوشیتدپرس، جو بایدن در کارزار انتخاباتی خود در "ایری"، پنسیلوانیا، گفت: ماجرا از این قرار است، باید اطمینان حاصل کنید که رأی می‌دهید، به این خاطر که تنها راهی که ما این انتخابات را می‌بازیم، از طریق حیله‌گری مربوط به ایستگاه‌های رأی‌گیری است.

بایدن قبل از ترک ایالت، به خبرنگاران گفت که اظهارات او "اندکی از زمینه خارج شده" و افزود که "من نتایج انتخابات را خواهم پذیرفت".

بایدن پیش‌تر گفته بود که تنها و بزرگ‌ترین نگرانی او این است که ترامپ سعی داشته باشد پیروزی را "بدزدد". کارزار او صدها وکیل و داوطلب را به استخدام درآورده تا از هرج و مرج در روز انتخابات جلوگیری کند.

کارزار ترامپ نیز بایدن را به دروغ‌گویی و ترس‌پراکنی متهم کرده است.

ترامپ خود مکرراً رأی‌گیری پستی را که امسال انتظار می‌رود به خاطر همه‌گیری کووید ۱۹ به سطح رکورد برسد، بدنام کرده است.

وی روز شنبه در توییتر خود مقاله‌های خبری در رابطه با مثال‌های متعدد تقلب در برگه‌های رأی یا اشتباه در چاپ و ارسال برگه‌های رأی از طریق پست، را بازنشر داد.

اتهامات رقابتی، این نگرانی را ایجاد کرده که هیچ یک از طرفین شکست خود در نوامبر را نپذیرند و ترامپ نیز در این رابطه که آیا شکست را خواهد پذیرفت یا خیر، محتاطانه عمل کرده است.

310 310

کد خبر 1442364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =