اجرای طرح تدوین برنامه راهبردی جزیره هوشمند کیش

تفاهم نامه ایجاد و گسترش زمینه های همکاری مشترک میان سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه تهران به منظور استقرار شهر هوشمند در این منطقه به امضا رسید.

به گزارش خبرآنلاین از کیش، با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران؛ یکشنبه ۲۰ مهر در تهران، تفاهم نامه"همکاری مشترک جهت استقرار شهر هوشمند در جزیره کیش" با هدف ایجاد بستر و توسعه همکاری های مشترک، سرمایه گذاری، مطالعات و تحقیقات کاربردی فناورانه برای استقرار شهر هوشمند در این منطقه منعقد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه با بیان این که استقرار دانشگاه تهران در جزیره کیش به عنوان یک الگو و آغاز فعالیت های جدید برای کارهای خلاقانه و توسعه کیش نقش موثری را ایفا می کند گفت: با ایجاد ظرفیت ها و امکانات جدید شرایط پذیرش دانشجویان از داخل و خارج از کشور در این منطقه فراهم شده است.

مظفری نقش دانشگاه تهران را در زمینه های فناورانه و نوآورانه مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: افتتاح مرکز نوآوری کیش یکی از ظرفیت های قابل توجهی برای سرعت بخشیدن به همکاری های این دو مجموعه در حوزه فعالیت های مجازی و هوشمند سازی است.

وی در رابطه با این که "پتانسیل ها و زیرساخت های: اقتصادی، گردشگری و علمی" این منطقه می تواند در سطح کشور به عنوان یک پایلوت معرفی شود افزود: تحقق یافتن این مهم نیازمند به برنامه ریزی در حوزه های زیر ساخت فرهنگی، آماده سازی بخش های مختلف و تهیه سند راهبردی هست که می تواند بر سرعت بخشیدن این فعالیت ها تاثیر گذار باشد.

46

کد خبر 1442754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =