معاون درمان علوم پزشکی همدان: کمبود تخت ICU ویژه کرونا در استان همدان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تمام ظرفیت بیمارستان سینای همدان تکمیل شده و هم اکنون با کمبود تخت ICU ویژه کرونا در استان روبرو هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر ابراهیم جلیلی از تکمیل ظرفیت بیمارستان سینای همدان خبر داد و گفت: بیماران کرونایی همدان در بیمارستان‌های بعثت، شهید بهشتی و آیت الله بهاری بستری می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در حال حاضر ۷۲۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند، خاطرنشان کرد: قبل از آغاز موج سوم شیوع ویروس کرونا، طبق طرح نخست برنامه ریزی‌های استانی عمل می‌کردیم، اما اکنون با توجه به افزایش شیوع کووید ۱۹ و بیماران بستری، وارد طرح بعدی شده ایم.

دکتر جلیلی افزود: ۷۶ تخت ICU در استان وجود داشت که پس از شیوع کرونا ۸۹۹ تخت نیز به این تعداد اضافه شد، اما اکنون با افزایش آمار مبتلایان و بیماران نیازمند به مراقبت‌های ویژه با کمبود تخت در بخش ICU مواجه  هستیم و باید تعداد تخت‌های این بخش افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه  ۱۶۰ تخت در بیمارستان شهید بهشتی و ۲۰۰ تخت در بیمارستان بعثت به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است، افزود: ظرفیت بیمارستان‌ها با لغو عمل‌های جراحی غیرضروری و پذیرش نکردن بیماران غیر اورژانسی افزایش یافته است و به همین علت در بخش عادی کمبود تخت وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان، با بیان اینکه با ادامه روند افزایشی ابتلا به کرونا بیمارستان‌های سینای همدان و امام حسین نهاوند باید از لحاظ کادر درمان و تجهیزات تقویت شود، اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا در استان هفت دستگاه اکسیژن ساز خریداری و در بیمارستان‌های شهید بهشتی، بعثت، سینا و شهرستان‌های کبودراهنگ، ملایر، نهاوند و فامنین نصب شده است.

به گزارش خبرآنلاین و بنابر اعلام استاندار همدان، بیش از ۶۰ درصد مردم این استان، پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و همین موضوع علت افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این استان شده است.

46

کد خبر 1442763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =