تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی قزوین و دانشگاه فرهنگیان امضا شد

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گفت: اصلاح سبک زندگی و توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی از اولویت‌های جامعه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ گفت: دکتر حمیدرضا مشهدی، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین در جلسه ای که تفاهم نامه همکاری با جهاددانشگاهی قزوین منعقد کردند، گفت: نگاه ما به این تفاهم نامه یک نگاه کاربردی و اثر بخش است چرا که دغدغه‌های مشترکی بین دو نهاد وجود دارد، از نظر ما سقف سطح فکری جوامع میزان دانش معلمان آن جامعه است، بر این اساس و با توجه به آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد فضای فکری باارزش جهت رشد و تعالی دانشجویانمان که معلمان آینده جامعه خواهند بود هستیم.
مشهدی در ادامه افزود: در حال حاضر بیش از دو هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که به طور میانگین در آینده هر یک بیش از پنج هزار دانش آموز را تربیت خواهند کرد، از این رو دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی فراوانی داریم تا معلمان از هر جهت آمادگی کافی برای هدایت و اثر بخشی دانش آموزان را داشته باشند. 
او گفت: امید است با حضور جدی جهاددانشگاهی بخش عمده‌ای از نیازهای فرهنگی و کمک آموزشی که با توجه به شرایط کرونایی کمرنگ‌تر از گذشته شده پویا و فعال تر ادامه یابد، چرا که در حال حاضر اصلاح سبک زندگی و توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی از اولویت‌های جامعه است و ضرورت هم افزایی دانشگاه فرهنگیان و جهاددانشگاهی برای اصلاح سبک زندگی دانشجویان، روشن و قابل درک است.
در ادامه این نشست فرشاد پیله چی، رئیس جهاددانشگاهی نیز با اشاره به ظرفیت های موجود در جهاددانشگاهی گفت: با توجه به ظرفیت های سازمان دانشجویان، آماده انجام همکاری های مشترک در موضوعات فرهنگی هستیم.
او اشاره کرد،‌ سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خود یک واحد اثر گذار و دارای فکر و اندیشه است و می تواند تمام دغدغه های فرهنگی دانشگاه ها را مرتفع کند.
پیله چی در ادامه افزود: با امضای این تفاهم نامه آمادگی انجام فعالیت های مشترک در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی  به وجود می آید و امیدواریم نتیجه بخش و مفید باشد.
در پایان تفاهمنامه همکاری مشترک به امضای طرفین رسید و روسای دانشگاه فرهنگیان و جهاددانشگاهی نمایندگان خود را جهت اجرایی شدن آن معرفی کردند.

46

کد خبر 1443052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =