رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر لزوم آموزش استفاده صحیح از موتورسیکلت به موتورسیکلت سواران گفت: با توجه به اینکه 50 درصد تصادفات پایتخت مربوط به موتورسیکلت سواران است در طرح سال 90 پلیس راهور، پلیس با آنها اتمام حجت کرده و به طور جدی با متخلفان برخورد می کند.

سردار حسین رحیمی با اشاره به طرح پلیس راهور تهران برای ساماندهی موتورسیکلت سواران گفت: این طرح از 14 فروردین ماه به عنوان مهمترین طرح سال 90 پلیس راهور آغاز شد تا با تخلف موتور سیکلت سواران بدون کوچکترین اغماضی برخورد شود.

وی افزود: علت اصلی اجرای این طرح این است که در سالهای گذشته 50 درصد مصدومان و مجروحان مربوط به تصادفات و 23 درصد کشته ها مربوط به موتورسیکلت سواران است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: قدرت مانور و قدرت سرعت موتورسیکلت ها به خصوص در شهری مانند تهران با توجه به ترافیک سنگین و محدودیت های طرح زوج و فرد و طرح ترافیک موجب شده است تا استفاده از این وسیله نقلیه بیشتر شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 3 میلیون موتور سیکلت در تهران وجود دارد که باید ساماندهی شود.

سردار رحیمی گفت: پلیس با آغاز این طرح به طور جدی و بدون کوچکترین اغماضی با تخلف موتور سیکلت سواران برخورد کرده و آخرین اتمام حجت را با آنان خواهد داشت.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پایان به مهرگفت: در این طرح ضمن ساماندهی موتورسیکلت سواران و برخورد با آنان فرهنگ استفاده از موتورسیکلت نیز به موتورسیکلت سواران آموزش داده می شود.
/56

 

کد خبر 144315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امین IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
  0 0
  اقایون چرا موتورسیکلت تولید میکنن هم با اون تصادف زیاد شده و هم الودگی زیادی داره و هم دزدی ممنوع کنید فقط دوچرخه خوبه
 • بدون نام IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
  0 0
  موتور سواران محترم حتي جلوي پليس از چراغ قرمز مي گذرند كسي با انها كاري ندارد !نوجوانان سوار بر موتور مي شوند هيچ كس با انها كاري ندارد!كلن پليس موتور سواران رو ول كرده!اخه موتور سواري از فرعي به اصلي مي ايد بدون رعايت حق تقدم موتور سواري در بين ماشين ها لايي مي كشد موتور سواري در اتوبان تك چرخ به اصطلاح مي زند چرا كسي جلويش را نمي گيرد طرفم بهش مي زني ديگه خدا رهم كنه