نشان استاندارد عامل اطمینان مردم برای استفاده از کالاهای تولیدی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: نشان استاندارد عامل اطمینان و اعتماد مردم برای استفاده از کالاهای تولیدی و بهره‌مندی از خدمات است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان منوچهر فخری روز سه‌شنبه در جلسه شورای استاندارد استان سمنان در سالن کوثر استانداری افزود: نظارت‌های فنی و استاندارد در ایجاد اطمینان خاطر برای مردم در بهره گیری از خدمات و استفاده از کالاهای تولید ملی بسیار دارای اهمیت است.
وی خاطر نشان کرد: دستگاه های اجرایی، فعالان اقتصادی و بخش خصوصی در انجام امور اگر به صورت دقیق نظارت های فنی و استاندارد را تقویت کنند به طور حتم منفعت توجه به استاندارد به خود مجریان برمی‌گردد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: استانداردسازی فضا و وسایل بازی کودکان در پارک ها، فضای سبز و... به طور ویژه در دستور کار شهرداری های استان باشد و باتوجه به شیوع کرونا ویروس و کاهش حضور مردم در پارک‌ها و تفرجگاه ها ، شهرداری ها زمان مناسبی برای ایمن و استانداردسازی‌ وسایل بازی در اختیار دارند.
فخری اضافه کرد: در بحث رعایت استاندارد و اطمینان در خدمات رسانی در جایگاه های سوخت به طور ویژه همکاری های شرکت نفت، اداره کل استاندارد و شهرداری های استان تقویت شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: در بحث اجرا و الزام استاندارد ضمانت نامه های اجرایی خوبی وجود دارد و در صورت بروز هرگونه تخلف مراتب به دستگاه قضائی گزارش خواهد شد.
وی افزود: افزون بر ۳۵ هزار نوع استاندارد در کشور تدوین و مشخص شده است که از این تعداد ۹۶۰ مورد از نوع استاندارد اجباری است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: در بحث استانداردسازی آسانسور واحدهای اداری و تجاری در با پیگیری های انجام شده اقدام های خوبی روی داد که به سهم خود از تلاش مسئولان مربوط قدردانی می‌شود.

48 

کد خبر 1443164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =